• |
ide | kryesore

Histori filmash/ Shqiptarja i shet fëmijën avokatit homoseksual për 70 mijë euro

Lajme

Një nënë shqiptare, e cila kishte mbetur shtatzënë me të dashurin e saj, kishte vendosur që fëmijën ta shiste për 70 mijë euro një çifti homoseksual.


Ngjarja ka ndodhur në Pavia, ku 31-vjeçarja shqiptare për të bërë sa më të besueshëm dhe të mos binte në sy faktin se po e shiste fëmijën, kishte vendosur të martohej me avokatin homoseksual që do të blinte fëmijën.


Por, avokati nga Pavia ishte i njohur se ishte homoseksual dhe prej vitesh bashkëjetonte me të dashurin e tij. Pasi kishte marrë të dhënat e para, policia kishte nisur hetimet, ku ishte zbuluar edhe disa lëvizje të dyshimta parash, nga llogaria e avokatit te shqiptarja. Po ashtu edhe analiza e AND-së kishte zbuluar së fëmijë nuk ishte i avokatit.

Këto prova kanë detyruar të renë shqiptare që të pranojë të gjithë skemën e përgatitur prej saj. Ajo ka pranuar se kishte pranuar që të martohej me avokatin dhe më pas do të merrte 70 mijë euro, duke i lënë fëmijën atij. Avokati italian do të regjistronte fëmijën në emrin e tij.

Pas këtyre provave, 31-vjeçarja shqiptare, identiteti i të cilës nuk është bërë i ditur, është dënuar me 1 vit e 4 muaj burg.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu