• |
ide | kryesore

Rama kritik me deputetët e PS: Mos u merrni me punësime me SMS, të funksionojnë konkurset

Lajme, Të fundit

Partia Socialiste ka përfunduar mbledhjen e grupit dhe janë mësuar detaje nga mesazhet që ka dhënë Rama deputetëve.

Sipas informacioneve Edi Rama ka qenë kritik me deputetët dhe iu ka kërkuar që të mos punësojnë njerëz me SMS, por të shkojnë pranë qytetarëve dhe halleve të tyre.

Zgjedhjet ne administrate duhet të behën përmes konkurseve. Lërini konkurset të funksionojnë. Shpërndahuni nëpër zona sa më pranë qytetareve. Ata kane halle, pse nuk jeni pranë tyre. Bëni kujdes me qytetarët”, – mësohet të ketë thënë Rama në mbledhjen e grupit.

 

3 Comments

  1. Po ata per ate pune jane,se mos dine te bejne ndonje gje tjeter.Te meren me punesime,tendera,te gjejne bileta hoteli,telefonie etj per te fituar ndonje rimbursim nga kuvendi.Per kete jane deputetet,popullin e mbulon tepsia.

  2. Un jam nje ushtarak i liruar politikisht edhe pse jam specialist. Ministria mbrojtjes e ka hequr fare konkurimin ne DAP. E keshtu kam hedhur letrat ne disa konkurime qe me miq mi kane dhene se zyrtarisht asgje nuk publikohet. Ne 2 vende qe kam cuar letrat kane kaluar 6 muaj dhe konkurimi nuk behet kurre. Ne nje vend kane emeruar me komandim pa konkurs ne tjetren vendi rri bosh sot e 6 muaj e asnje se ve ujin ne zjarr e vendi rri akoma vakant.
    Une kete shoh se me ka lidhur puna po besoj cdo sektor me DAP e pa DAP maskarallek i pashoq eshte me emrimet ne pune.

  3. SIkkur po e pertyp njeri kete mashtrim te rradhes,Sa genjeshtra ga bere , sa ka mashtruar,e prape ska levizur gje sendi, spse keshtu di te punoi ky vetem te genjeje e te mashtroi. I ka dale kallai tepsise….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu