• |
ide | kryesore

Londra në alarm, 5 të plagosur nga shpërthimi në një stacion metroje

Lajme, Të fundit

Të paktën 5 persona janë plagosur nga një shpërthim në një stacion metroje në jug të Londrës. Policia ka rrethuar zonën ndërsa ka evakuuar një pjesë të banesave, restoranteve dhe palestrave. 2 nga të plagosurit janë dërguar në spital ndërsa 3 të tjerët kishin lëndime më të lehta.


Shkaqet e shpërthimit janë ende të paqarta, por po hetohet nëse bëhet fjalë për një akt terrorist. Flitet se janë pikasur edhe disa pako të tjera të dyshimta në zonë. Dëshmitarët panë qindra persona që vraponin në panik pas shpërthimit. ©LAPSI.al


Evacuated: Southgate Tube Station in Enfield, North London, has been shut down following an explosion  At the scene: Police have shut off the entire area outside the busy Tube station 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu