• |
ide | kryesore

Shkarkohet edhe një prokuror tjetër, Gentian Trenova nuk justifikoi dot pasurinë

Lajme, Të fundit

Gentian Trenova, prokuror i Apelit u shkarkua nga detyra pas procesit të Vetingut. Vendimi i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit nuk dha arsyet e vendimit por nga seanca e kaluar problemet që janë shfaqur me këtë prokuror kanë të bëjnë me pasurinë e tij dhe me pushimin e dy çështjeve, njërën për një trafikant droge dhe një rast tjetër për një prokuror që ishte përgjuar duke marrë para.

Gentian Trenova iu nënshtrua vetingut me përparësi, pasi kandidoi si anëtar në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi.

Prokurori Trenova drejt rrëzimit në Veting, probleme me apartamentin, borxhet dhe hipotekën 

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu