• |
ide | kryesore

Nis sfida, kundër Danimarkës, australianët rrezikojnë eleminimin

Rusi 2018, Sport

Nis ndeshja mes Danimarkës dhe Australisë, e vlefshmë për Grupin C. danezët kërkojnë kualifikimin me një fitore të dytë përballë Socceros, por ky rezultat i nxjerr jashtë turneut australianët, që duhet të kalojnë një mbrojtje solide të udhëhequr nga portieri Kasper Schemechel.
Ja del Andreas Christensen që rreshtohet në qendër të mbrojtjes, ndërsa Eriksen është pika e referimit në mesfushë.
Në anën tjetër asnjë ndryshim për formacionin e Bert Van Marwijk, në krahasim me humbjen e ndeshjes së parë përballë Francës dhe është sërisht Andrew Nabbout lider në sulm.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *