• |
ide | kryesore

FOTO/ Irritohen serbët: Të ndërhyjë FIFA për shqiponjën e Xhakës dhe Shaqirit

Lajme, Të fundit

Mediat serbe nuk e kanë kaluar aspak mirë festimin me shqiponjë të lojtarëve të Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.


“Kurir.rs” shkruan se FIFA duhet të ndërhyjë pasi gjesti i shqiptarëve ishte një provokim për serbët.


Sipas të njëjtit portal ai është një simbol i Shqipërisë dhe kjo nuk lejohet.

Alo.rs shkruan se “Zvicra” mposhti Serbinë. Thotë se e ka vënë qëllimisht në thonjëza pasi shënuesit e golave ishin 2 shqiptarë. Sipas këtij portali Xhaka dhe Shaqiri kërkonin kamerat për të treguar shqiponjën me krenari.  ©LAPSI.al

8 Comments

  1. Jo vlla nuk krahasohen tre gishtat e tyre me shqiponjen tone.Tre gishtat e tyre simbolizojne fashizem. Shqiponja jone nuk ka asnje kuptim negativ. Gjithashtu ata ngriten 3 gishtat ne Elbasan, edhe pasi ne u tregum shume zemergjere(qe sduhet ta benim ne fakt) dhe i lame tifozet e tyre ne stadium, nderkohe ata sna lane, nuk i lame tifozt kuq e zi ne stadium, dhe te gjitha keto tolerime ne ua beme ,edhe pse ata desh na mbyten ne Beograd, pra prape se prape shkiet mosmironjhes na provokuan nme 3 gishta, Kurse ne nuk i provokuam,ne vetem u ndjem krenar dhe pa e fshehur u gezuam qe mposhtem serbet

 1. Po Xhaka dhe Shaqiri nuk ja kane bo me gisht te mesit serbeve qe keto ta quajne provokacija ….. traplliqe …

 2. E fyrjet e serve (serbve) para dhe gjat ndeshjes nuk jan provokime ????
  Ne cilin vend ne bote ndaolohet te duash originen gjakun tend ??????
  Ne vendet e civilizuara nuk do ket asnje gjygj qe mund ta kundeshtoj kete me drejtesi !!!
  Jam europian dhe kam gjak shqiptar !!! kete nuk munde as kush te ndaloj !!!

  Nese serve kjo ju pengon, atyre jo pengon cdo gje qe eshte shqiptare… ne e kuptojm qe ata kan ardhe aty si servil, ne kete e dim, nuk kan pse te figsohen ne i kemi pranuar, ne e dim qe ata nuk kan histori, as kultur as gje qe eshte tipk e tyre…. dhe tash le te ulin koken dhe mos te perzihen se cfar duam ne……

 3. Serbet barbare ardhacaket e Uraleve provokohen doemos nga autoktonet Shqipe,
  te nxjerrin helmin qe jane vij skllavonesh le te ulurusnin vrajini shqiptaret, te mat Rasia jane…mjer serbet normale e te ditur me keta bisha patriote….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu