• |
ide | kryesore

Vettingu/ Del përpara Komisionit të Pavarur të Kualifikimit kryetarja e Gjykatës së Apelit të Vlorës

Lajme, Të fundit

Sot është radha e kryetares së Gjykatës së Apelit të Vlorës, Brikena Ukperaj (Lubonja) të dalë para trupës gjykuese në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit.


Trupa gjykuese përbëhet nga Xhensila Pine, Valbona Sanxhaktari dhe Etleda Çiftja. Vetë gjyqtarja merr pjesë ne seancë.

Ukperaj është edhe kandidate për në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi.1 Comment

  1. Kaloi vetingun -tjetersuesja-e pronave ne gjykaten e apelit.Do pyese ndonje tjeter se ajo e justifikonte pasurine prandaj e kaloi? Po more po se ajo nuk merrte dot leke per tjetersimin e pronave Vlore se ja u dha deputeteve ,ministrave,politikaneve dhe ata i jepnin koken e kandilit ,po si shperblim kaloi –vetingun-.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *