• |
ide | kryesore

Basha: Taulant Balla doli garant për hyrjen e miliona eurove me Toyota Yaris!

Lajme, Të fundit

Pas paralajmërimit që i bëri hyrjes së miliona eurove me një Toyota në Shqipëri, Lulzim Basha ka dhënë detaje të tjera për këtë operacion. Basha tha se paratë janë të një prej bandave më të rrezikshme dhe garanti për futjen e parave ka qenë Taulant Balla.


Basha i dha gazetarëve tre detaje nga operacioni i policisë:


1) Paratë janë të një prej bandave më të rrezikshme të trafikut të drogës, kryesisht në zonën e Ebasani por edhe në të gjihë Shqipërinë

2) Taulant Balla kishte marrëveshje për të garantuar hyrjen e këtyre parave pa problem në Shqipëri

3) Policia ishte nën presionin e një prej partnerëve tanë, është një nga vendet partnere skeptike për integrimin, veçanti për luftën ndaj krimit dhe korrupsionit.

“Sot ai duhet të ishte para drejtësisë. Ku do shkonin këto para? Çfarë e lidh, Saimir Tahirin, Fatmir Xhafajn, Taulant Ballën dhe Erion Veliajn? Çfarë i lidh të katërt përveç Edi Ramës? Trafiku i drogës, pastrimi i parave, ndërtimi i kullave. Kjo është arsyeja pse BE,  përkundër dëshirës së 99% të shqiptarëve, vendos që Shqipëria nuk i ka plotësuar kushtet” tha Basha.

5 Comments

  1. kete qe thua coje deri ne fund, ose ti ose ata te japin dorheqje. po presim si shqiptare te verteten ose , eshte konsum politik. si gjithmone ne kete vend te shkerdhyer,.

  2. Edhe sikur te jet e vertet, ti nuk besohehesh me. Je i pa besueshem o Lul. E tha mire meta per ty, lulin edhe per oren ta pyesesh do te genjej. Vazhdo Lul vazhdo se po i ben gropen vetes.

  3. Luli kete rradhe e ka informacionin super te sakte dhe ia ka dhene zyra e interpolit ne hollande atje ku banda socialiste e elbasanit ka aktivitet te theksuar.me e bukura eshte se edhe vete edi rama ka frike nga qazim lala dhe banda e tij.sa te harroet nja 2-3 muaj dhe prape do ti nxjerrin parate.asgje nuk do ndodhe si gjithmone ne kete bordellon tone.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu