• |
ide | kryesore

Si e festuan shqiptarët fitoren e Erdogan me flamuj dhe pankarta në duar

Lajme, Të fundit

Pas publikimit të rezultateve të jozyrtare të zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare të mbajtura në Turqi, ku fitues u shpall sërish presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, shumë shqiptarë në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni kanë festuar në rrugë dhe në ambiente të tjera.


Në Prizren qytetarët kanë nisur të festojnë duke dalë në rrugë me pankarta e valëvisin flamurin e Turqisë teksa brohorisin emrin e Erdoganit.


Erdogan udhëheq me 52.79 % të votave, pas numërimit të 98.68 për qind të votave.

3 Comments

  1. Rrace e ndyre bastardesh mongole. Kerkojne Europen per mireqenie e liri kurse ne zemer mbajne sulltan mutin. Europa e Amerika i shpetoi nga plumbat e Moioshevicit e bejne karshillek dumbabist.

  2. Me aq sa dij, në qytetin e Prizrenit ka një minoritet jo të vogël turk siç ka shumë shqiptare që veç Amerikës e BE, i janë mirnjohës shtetit turk që e mbështeti pamvarësinë e Kosovës e qe ndër të parat vende që e njohu Kosovën si shtet i pamvarur.
    Ka fakte gjithashtu se qeveria e Erdoganit ka mbajtur një qëndrim agresiv ndaj terroristëve ekstremistë islamike e ndaj ISIS.
    Që Erdogan pas puçit të shtetit që ju bë nga opozita, ka mbajtur një qendrim tepër të ashpër e jashtë normave demokratike ndaj kësaj opozite dhe organizatorëve të puçit, e që Edrama e pëlqen këtë lloj politike diktatoriale, kjo nuk do të thotë që ti bëjmë “tradhëtare” shqiptarët që i janë mirënjohes Turqisë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu