• |
ide | kryesore

Taulant Balla anullon konferencën nga selia e PS, u akuzua për miliona eurot e drogës

Lajme, Të fundit

Partia Socialiste njoftoi se Taulant Balla do të dilte në një konferencë për mediat nga selia e Partisë Socialiste për t’i dhënë përgjigje Lulzim Bashës në lidhje me akuzat se ai ishte i lidhur me personat që futën 3.4 milion euro, para të thata në dy makina tip Toyota, që u ndaluan në Durrës.


Arsyet e anullimit të kësaj konference janë të paqarta. Taulant Balla është kryetar i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste dhe të enjten e kaluar u akuzua nga Lulzim Basha se kishte lidhje me miliona euro të fituara nga trafiku i drogës, që po mbërrinin në Shqipëri me një makinë tip Toyota Yaris. Balla nuk u përgjigj në parlament. Nuk u përgjigj as nga selia e Partisë Socialiste, por përgjigjen e tij e ka dhënë nga profili i tij në Facebook.


“O Babale! Mjere kush te beson ty akoma dhe taksirati yne qe kemi perballe nje opozite qe e ktheve ne teater babalesh!

Je kaq i mbaruar o Babale sa tani nuk ke me kellqe as te shtrengosh llastikun e brekusheve te rrenave, qe te bien perdite ne sy te miletit dhe ti hic s’do me dit, po vazhdon si budallai i fshatit… Hajde Babale hajde, fli gjume tani fli se per sot e dhe shfaqjen e renies se brekusheve” shkruan Balla.


14 Comments

 1. Po moj shoqe po . Nuk justifikohesh dot me babale babale . Dobiçi eshte ne prehrin tend , akuzat dhe faktet tregojne se e ke pjell ti .

 2. o fshatar o koke qoshe o ndyresire e i shpifur. Lum Elbasani qe te ka deputet.
  turp per inteligjencen e Elbasanit shekullor qe i perfaqeson nje fshatar nga fshati me i humbur i Librazhdit. Eshte per te ikur naten e jo diten. TURP TURP TURP

 3. Perse Lul adoleshenti e dekospiroi disa dite perpara se te hynin parate ne kufirin Shqiptar!!!???
  Llogjika ta do qe ky informacion duhej te jepej ne kohen e duhur kur krimineleve te mos u jepej mundesia te luanin bythet.
  Per mua egziston edhe nje version i mundshem dhe per me teper qe opozita ka treguar se nuk kursen asnje mashtrim per te akuzuar qeverine, qe keto para mund te jene edhe te nje personi i cili ben pjese ne opozite dhe Luli mbasi ka mare informacionin qe ky trafik eshte ne ndjekje e ka dekospiruar ate me pare per t’i dhene kohe krimineleve te fshehin gjurmet dhe per te krijuar nje alibi qe parate jane te Taulantit apo kujtdo tjeter qeveritari.
  Ka dicka te pakuptueshme dhe njekohesisht kompromentuese, ne nje kohe qe opozita paguan injorante si Babalja perse nuk pagoi per te investiguar dhe denancuar nje rast kaq flagrant, qe nese do te rezultonte i vertete do te perbente nje shkaterrim per Socialistet!?
  Nje gje eshte e vertete qe informatoret e PD-se nuk jane pastruar nga strukturat e qeverise aktuale dhe kjo per nje dobsi dhe paaftesi e drejtuesit te saj.

  1. i pa emer e me mut ne tru po mos te fliste basha do hynin 5 milon qe ty ta blen nenen per seks me frroket,motrat per gjelilin,vellaun e mitur per roshin per sks ne grup, tezet per ndoket,hallat per prengat qe ti trafikojn.ik o qelb se babalja ,roshi,doshi ju qijn ne gruop ju krymbave te qenefit negjmije qe diten qe u shitet per nji ngjal si rama tek eta e ju tek frroku,roshi doshi etj.
   ik tash se artur bushi po te pret.

  2. “Opozita ka paguar Babalen” ???
   Po kush ta tha këtë more kritizer i opozitës ?
   Dëgjon këtë katundarin nga Librazhdi që EDrama e ka bërë numurin dy të PS që në çdo tre fjalë përmend Babalen e SHQUP-in nga që nuk ja pret të gjorit si Veliaj që të sajojë gënjeshtra më mjeshtërore, e kujton vërtetë se fajet i ka Babalja e SHQUP-i që gjatoshi e mbushi partinë e tij e qeverinë me njerëz me të kaluar kriminale.
   Ato të vërteta që deklaroi Babalja, miku i Agron Xhafajt, i pati deklaruar më parë një oficer i antidrogës i cili duke qenë në rrezik se mos e burgoste Rama, kërkoi e mori azil politik në Zvicër.
   Përse nuk përmendin papagejtë e Ramës si Talulanti që nuk po e gjen motrën, emrin e oficerit Zagani, po i ka ngelur goja të Babalja.
   Në fund të fundit ato që kanë deklaruar, si oficeri i anrtimafies shqiptare, ashtu edhe një nga qindra skafistët e drogës në Vlorë, Babalja, po të pyesish qytetarët e këtij qyteti, do të thonë edhe qindra fakte të tjera.

 4. O Tauland o katunar. Kesaj rradhe jam me Lulin. Jam me te se jua tha ne sy, troc dhe ju e bete si avionet e droges qe i quanit myshkonja. Tani mos u merrni me Lulin, por hetoni dhe gjeni te kujt jane parate.. kerkoni falje qe qeshet ne parlament, dhe gjeni kush. Gjejeni se po se gjetet i bie te jete nje nga ju. Se jeni aq te kriminalizuar, korruptuar sa po e beni kete vend si delja e zeze. Lerini denglat, dhe barcaletat me lula, e babale se jeni bere turpi i ketij vendi. Te pangopur e injorante, qe keni cdo gje jasshte kontrollit.

 5. i pa emer e me mut ne tru po mos te fliste basha do hynin 5 milon qe ty ta blen nenen per seks me frroket,motrat per gjelilin,vellaun e mitur per roshin per sks ne grup, tezet per ndoket,hallat per prengat qe ti trafikojn.ik o qelb se babalja ,roshi,doshi ju qijn ne gruop ju krymbave te qenefit negjmije qe diten qe u shitet per nji ngjal si rama tek eta e ju tek frroku,roshi doshi etj.
  ik tash se artur bushi po te pret.

 6. shifjani qeshen taulantit si ti ket pallat e roshit,doshit,ndokes e prenges ne goj siq e ka rama ngjalen e metes dy metra te lalzit.

 7. o milet i Tortuges mjafton te shikoni kete foto dhe te arrini ne konkluzionin se ku jetoni dhe kush ka ne dore fatin tuaj/ Turp e faqja zeze ku eshte katandisur ai vend

 8. Pse a xheba I zgjedh per ne krye te venit gjithe xhahilet e kriminelat ky Artisti yne, Zhgelqessssa e tij
  S’e mor vesht una!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *