• |
ide | kryesore

Negociatat për Shqipërinë shtyhen për në vitin 2019, vjen reagimi i ministrit Bushati

Lajme, Të fundit

Ministri i Jashtë, Ditmir Bushati, ka reaguar pas vendimit të ministrave të Jashtëm të BE në samitin e Luksemburgut pasditen e sotme, të cilët vendosën shtyrjen e hapjes së negociatave pë Shqipërinë në qershor 2019.


Përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, ministri Bushati u shpreh falenderime vendeve anëtare të Bashkimit Europian për mbështetjen.


“Një ditë e mirë për Shqipërinë dhe Maqedoni! Sigurisht edhe për të ardhmen e BE gjithashtu! Falënderime për të gjithë vendet anëtare të BE dhe Komisionit Europiane për mbështetjen”, shkruan ministri Bushati.

Lexo më tej nga Lapsi.al: 

Bruksel/ Vendoset fati i Shqipërisë. Nuk hapen negociatat 

E konfirmon Hahn: Negociatat nuk hapen këtë vit, por qershorin e vitit tjetër  

10 Comments

  1. Ngushllime Bushat! Qofshi vetë se mbetëm pas dere. Nuk hapet dera e BE-së as kur shkojmë t’i mallëngjejmë, as kur i shantazhojmë. Jemi shtet “non grata” për Evropën. Boll me drograt e forta , boll me krime e kriminelë! Boll me para të pista që vinë në Tojota Yaris etj., etj. E keni qelbur fare.

  2. per ne mote i thone o zoti o gomari.apo ne kohen e qofte largut te vjeter kishte nje kenge te romeve qe thoshte mbahje veten me garjete o dino por mund ti themi bushatit dhe rames mbaheni veten me garjete.keta te tanet per budalla e dine popullin qe na thone se neve na jane hapur negociatat per ne europe ke genjejne keta aio eshte nate dhe keta na thone ja shiko se eshte dite.

  3. Ne doni te dini une jam e shqetesuar per M e Bregut qe e mbrojti Km sot dhe fajesonte opoziten Kush ja fshin lotet kesaj zonje Ndihmojeni ju lutem kushe ka mundesin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu