• |
ide | kryesore

Reagon Basha për shtyrjen e negociatave: Momenti për kthesë të madhe …

Lajme, Të fundit


Pas vendimit të Këshillit të Europës për shtyrjen e negociatave, ka reaguar edhe Lulzim Basha përmes një postimi ne Facebook, ku fajtor për këtë vendim bën krimin dhe korrupsionin.

Sipas Bashës, pa luftuar krimin dhe korrupsionin, vendimi në vitin 2019 do të jetë po refusues si sot.

Basha bën thirrje për një kthesë të madhe për të shpëtuar vendin.

Postimi i Bashës: 

“Hapja e negociatave për Shqipërinë u shty edhe për një vit. Krimi dhe korrupsioni po mbajnë peng të ardhmen tonë. Pa luftuar krimin dhe korrupsionin, vendimi në 2019 do jetë refuzues si sot.
Tani është momenti për një kthesë të madhe për të shpëtuar vendin dhe të ardhmen tonë europiane.”.

Lexo më tej nga Lapsi.al: 

Del drafti/ Kushtet që BE i ka vënë Shqipërisë për çeljen e negociatave në qershor 2019 


5 Comments

 1. Olulush-o-lulush-
  shko fute koken ne prush
  pastaj shko bej nje dush
  mos u hudh hendek me dendek
  me -edvinin-ini bythe e breke.

 2. O Kamber, O Kamber,,, Te paska RAMA per sheqer, na qenke GJakovica, dikerke me fut dhe spica. Nejse,, Kamberi duhet te jete ndonje qe i ka mbetue qejfi nga prijesi spitalor, e per tu ngushelluar na ben paralelizmin mes te dyve. A kupto kyKAMEI qe te keqen nuk po e ka nga BASHA por nga i cmenduri i rilindjes? _Keta qe bejne analogji kondra verse duhet te jene peshq qe notojne me te gjitha partite, ose jane si oktapode qe te kapin , c;te kapinKamber ,, ngrije moralin per te aredhmen e mos u bej struc, QERRATA.

 3. Ky moterqiri beri lobim kunder shqiperise edhe tashti flet keshtu a te qifshin robt ty o lul se edhe emrin e ke tamam per ne hollande o pederast o ju qifsha cfare te keshe tradhetare i shqiperise

 4. Ti komentuesi lart
  struci nuk me shkon per shtat
  rama nuk me ka sheqer
  se per te une jam -zeher-

  ti more Z–XIXA
  dhe nje here kur te komentosh
  me pare medito
  pastaj fillo te shkruash

  Kur thashe bythe e breke
  besoj e ke kuptuar
  a eshte me ajo -PD-e
  qe ne kemi te trasheguar

  e ke pare si eshte percare
  e shikon ku ka degraduar
  e shikon si po shkermoqet
  nga ajo marrveshje-e mallkuar-

  qe ta disht ti o njeri
  jam shume here me i djathte se ti
  keshtu o z.XIXA
  nuk jam une ai qe fut -spica-

  megjitheate o zoteri
  nuk ta marr per ofendim
  ka keto qe po shkruaj
  nxirr pak mesim

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *