• |
ide | kryesore

Taulant Balla nuk e beson: Bashën nuk e informuan shërbimet e huaja

Lajme, Të fundit

Megjithëse policia e ka thënë zyrtarisht se informacioni për makinën e mbushur me 3.4 milion euro ishte i ditur nga shërbimet vendase, Taulant Balla e ka theksuar edhe njëherë këtë fakt. Pasi i tha gazetarëve se nuk kishte asnjë lidhje me të arrestuarit, Taulant Balla u kujdes të skatësojë se informacioni për Bashën erdhi nga ndonjë agjent në SHISH dhe jo nga shërbimet e huaja.


“Në fillim e mora me shaka, kam qeshur me këtë budalla që papërgjegjshmërinë e merr për avantazh. Këput budallallik se hajt se nuk më merr njeri seriozisht. Pas konsulotimit, mendova që këtë budalla mos ta lë me kaq, por t’ia kthej në mësim. Ka ende ndonjë agjent në SHISH, që transferon SMS informacioni konfidencial dhe që do formulohet me detaje kallëzimi penal. Si mund të flasë në këtë mënyrë ish Ministri i Brendshëm, ish Ministri i Jashtëm, “ai që qesh më fort, tha, e ka një hall” tha” u shpreh Balla.


Nëse informacioni për 3.4 milion euro do t’i ishte dhënë Lulzim Bashës nga shërbimet partnere, kjo do t’i rëndonte pozitat e kryetarit të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Ballës dhe do të përforconte dyshimet për mungesën e besimit që ekziston tek policia shqiptare.

 

 

 

8 Comments

 1. atehere motra lavire e balles duhet ta ket informuar bashen,ose ajola xoxa sepse keta bythq.r si rama vetem kokainen kan ne mendje.

 2. cfare rendesie ka kush e ka informuar, rendesi ka a eshte e vertete apo jo o kokshpulle. Eshte e pabesueshme ne Tortuga, hajduti ose krimineli nuk merren me faktin ne eshte apo jo e vertete por me burimin e informacionit

  1. O debil.. i takon Bashes si akuzues te vertetoje qe Balla eshte i perzier ne kete pune , dhe jo Balles te vertetoje qe eshte i pafajshem.

   Ky lulushi jot , meqi i hengri goja mut ne parlament, tani duhet te shkoje ne prokurori dhe te verteoje pse dhe si Balla ka dhene garancine per ato eruo.

   Burimi i informacionit ka shume rendesi sepse nese Basha verteton qe ai e ka marre kete informacion nga organizmat partnere ( gje qe pak mundesi ka se ato nuk i raportojne Bashes) , atehere del qe policia eshte e perlyer ne kete mes. Nese vertetohet qe nje person i SHIKUT , spiun qe lajmeron akoma PDn per gjerat qe ndodhin ne SHIK , atehere problemi eshte shume me i madh se ato 4 miljon eurot.

   Komentues pa tru ne koke. Ju ka errur syte militantizmi partiak.

 3. Këput budallallik se hajt se nuk më merr njeri seriozisht. Por deri sa nuk e mer njeri seriozisht ku qendron kari o Taulant? Pas shpatullave te tua apo e ke ne lule te ballit. Perpiqu mos ta ngrefesh karin, se qe po te vjen rrotull kjo shihet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu