• |
ide | kryesore

Basha: Nuk hyhet në Europë duke gënjyer, negociatat nuk hapen as në 2019

Lajme, Të fundit

Për Lulzim Bashën, krimi dhe korrupsioni në qeverisje është shkaku kryesor që Shqipëisë iu refuzua hapja e negociatave. Por nga “mënyra si Edi Rama po e trajton këtë dështim, tregon se nëse nuk ka një kthesë të madhe, e njëjta gjë na pret edhe pas një viti, i njëjti refuzim” u shpreh kreu i PD-së, për të cilin ky ishte një dështim i paralajmëruar.


Sipas Bashës, “sjellja e Rames edhe pas refuzimit për hapjen e negociatave duke mashtruar pa turp shqiptarët tregon qartë se Edi Rama nuk ka për të përmbushur asnjë nga kushtet për ti hapur negociatat as në vitin 2019. Zgjedhja e tij nuk është Europa, por krimi, korrupsioni dhe droga. Sot ka vetëm një rrugë që të sigurojmë Europën: Të përballemi me të vërtetën: se është qeveria e Edi Ramës ajo që na mban larg Europës” tha Basha në konferencën për mediat.10 Comments

 1. o Sali Basha sa lek dhe kunder hapjes se negociatave dhe kunder Shqiperis. O opozitar i perjetshem, keshtu do me e fitu besimin e popullit. ske dhen nje alternativ politike deri tani po kakaris gjith diten “fajin e ka Rama” ashtu si Rama thoshte “fajin e ka Saliu”. Na thuaj cke ndermend te besh ti me kunatin e me gjysh Saliun per te na futur ne Europe njeher, pastaj merru me Ramen. Ca zgjidhje do na japesh ti. Nje syrrat keni te gjith, politikan gangestera me FAMILJEN me vete.

 2. Doli macoku me pseudonimin -Maloku-.edhe ty Esad-Pasha-shume bytha po te ha Ju hyri koka ne halet dhe tani nuk di cfare flet.Mos ngatro familjet e tyre o zagar se ata i kane familje me te rregullta se ju te ripjerdhjes -qe nga -nanot dhe tek njeriu me kartele -Edvini-

  1. O Manjak Po ta qi ate familjen tende ne pidh. Per ca gezohesh ti me Bashen o pidhropsh se kan humb shqiptaret dhe jo Rama. Po sa te ket ne qarkullim rrota kari me pages si puna jote normale qe sna pranon njeri.

 3. As ne 2019 nuk hyjme , por me sa duken bathet e priftit as kur te jesh ti nuk kemi per te hyre . Me sa kuptohet e gjith kasta juaj e politikaneve nuk done te hyje ose me e vogla e vonon hyrjen sepse ju humbisni salltanetet dhe jeni ne dore te xhelatit . Nese nuk bene ndryshime drastike ne parti , nje program antikorrupsioni , nje lufte pa kompromis kunder kimineleve(te vertete) me pushtet , prit gomar te mbije bar i thone kesaj pune . Ky e qelbur me kohe por edhe ju nuk jeni akoma te besueshem o Basha . Vepro sa nuk eshte vone sepse popullit po i eshte sosur durimi .

 4. Manjaku apo Stalini, kot mundohesh fshehesh identitetin tend. Je aq injorant sa njifesh qe ne germat e para, prandaj rri tek Stalini se je me i nderuar!

 5. Sic duket do kesh punuar ne sigurimin e shtetit ose do jesh pjelle e tyre qe aludon sic benin etrit tuaj ne ate kohe qe futnin ne burg te pafajshmit dhe linin te lire ata qe kishin faj.Prandaj te koplimentoj ben per sherbimin informativ shteteror.

 6. Manjaku (Stalini),
  a e kupton sa idiot je!? Ai qe duhej te protestonte per komentin tim duhet te ishte Stalini dhe jo Manjaku.

 7. Sa per zemer e ke Kinen kam lexuar shume komente ku i shan komentuesit Te qifte Kina ropt .Mos joteme te kangjizur me KINEZE-,apo shkerdhehet me ta .Apo e ke pare keq se po te shkerdhejne me moter ,grua dhe teteme po e po apo kane arritur tek hallat e tezet.Nuk paske faj te paskan pare syte keq nga kinezet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *