• |
ide | kryesore

Krahasimi/ Kur Rama e konsideronte si “vdekje” moshapjen e negociatave këtë qershor

Arkiva, Të fundit

Tani që Rama dhe qeveritarët e tin po bërtasin fitore për negociatat që nuk janë të sigurtë nëse do të hapen apo jo edhe qershorin e ardhshëm është mirë të kujtohet se ç’kanë thënë vetëm pak kohë më parë. Jo shumë larg në kohë, në një intervistë të 15 majit për Euronews, kryeministri shqiptar e quante një çështje jete ose vdekjeje hapjen e negocitave me BE gjatë samitit të brukselit që do të mbahet nesër. “Kemi nevojë të hapim negociatat në qershor. Vetëm kaq. Nuk duam asgjë tjetër. Vetëm të hapim negociatat, Europës kjo nuk i kushton asgjë, nuk do paguajnë asnjë qindarkë. Për ne është çështje jete ose vdekje, në kuptimin që hapja e negociatave për ne do të thoshte të kalonim në të ardhmen dhe ta linim pas më në fund të shkuarën” i ka thënë Rama televizionit me seli në Lion (shiko faksimien e intervistës në italisht, poshtë).

Por negociatat nuk u hapën këtë qershor dhe as nuk dihet se sa do të shtyhen. Por megjithëatë, Rama që një muaj më parë e konsideronte këtë si vdekje tani flet për fitore.

©Lapsi.al

 

 

5 Comments

  1. Ai ka lekure -qeni-o Bushati -te argazur-nuk do t’ja dije cfare llomotit sot cfare neser.Lekure pa -pore-qe e perdorin per te bere -def-.Edhe deshtimet ne saje te partise i kthejne ne fitore keta lloj monstrash .Edegjuam -Pallen-sot ne parlament si kercente si majmun cirku nga i akuzuar u kthye ne akuzues se jane nga ajo rrace kurvash qe e pjellin kopilin dhe ja hedhin tjetri tek dera sikur e ka pjelle ai tjetri.

  2. jane komode per evropen gjithe keto lajme te shpeshta thone hajde se i harrojne po he. kshu kane ber hajer, sic po ben hajer ky i joni

  3. E nisiduke genjyer populli ne zgjedhje, kujto debili se genje edhe europen. Po ti kane pare e njohurmaskaralleqet, hajdutlleqet. filmat e megallomanine tende prej psikopati, andaj po te tallin, te vene ne loje, me sot,, neser. E ky si i pa fytyre na e quan suksesmos pranimin e asocimit, por aka me disfate, deshtim politik qe ka ky moster, e qe te mos i skuqet surrati?Por si kerko te meshefe tere ato skandale qe ka patur gjate qeverisjes, e mos arritjet ekonokike ky fare idioti, se si, e ku e ka ekonomine e vendit e opinionin ne bote. Mbase gomari eshte ne ndonje enderr.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu