• |
ide | kryesore

Raporti i DASH për trafikun e qenieve njerëzore, Xhafaj mundohet të mbrojë rezultatet e këqija

Lajme, Të fundit

Pas publikimit të raportit të DASH ku thuhej se qeveria shqiptare nuk i përmbush plotësisht standardet minimale për eliminimin e trafikut të qenieve njerëzore, ka reaguar ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj.


Gjatë aktivitetit “Thirrja për veprim – Bashkë kundër skllavërisë moderne dhe trafikimit të personave”, ministri Xhafaj tha se qeveria shqiptare ka ndërmarrë disa hapa kundër këtij fenomeni.


Ministri theksoi se kjo është një ndër prioritetet kyçe të qeverisë shqiptare, dhe se realizmi i këtij projekti kërkon bashkëpunim rajonal dhe kombëtar.

Më tej, ministri i Brendshëm shtoi se qeveria ka hartuar një plan kombëtar për vitet 2018-2020, i cili parashikon strategjitë dhe objektivat për të gjitha institucionet publike.
Parësore sipas ministrit Xhafaj, është mbrojtja e të drejtave të fëmijëve.

2 Comments

  1. Sa kohe e vite ka qe SHBAja, e EUROPA po ia ve ne dukje mos realizimet e detyrat qe ka pushtetine te gjitha maredheniet me njerezit, e me detyrat nderkombetare. Por vetem llafe, e ligje ne leter, sepse keta jane nga ata qe tjeter thone, e tjeter bejne. Jane mjeshtra te mashtrimit, si ne politiken ebrendeshme, por edhe ne ate te jashteme, sepse shiten aqe te mire, aqe bujar sa te thuashketa jane baballaret per demokraci. E kunderta qendron mbi keta mafioze e bandite, sepse kane shkaterruar ekonomine duke evjedhur, kane prishur ndergjegjen e popullit ndaj interesitper pune, kane mbushur vendin me droge e kriminele, kane ndertuar nje shtet te korruptuar qe vetem te ardhur nuk shifet. Ky minister, qe vjen nga kontigjentet e komunizmit, qe si skile do te na tregoi reforma demokratike, eshte tinezar e skuthe, sepse e tregoi ne historine m vellane, andaj, keto qe sot jane ne pushtet, si monstra tese kaluares duhen shporrur, e duhet nisur me largimin e psikopatit e te pandreqeshmitRAMA, me keto vendi do shkoi drejt falimentit.

  2. xhafa e rama naten te vrasin apo naten shesin kokain e kanabis ,ose trafikojn me ballen ,ndoket,roshin e doshin femij te mitur e femra .diten behen se i qajn hallin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu