• |
ide | kryesore

Rama për akuzat e opozitës për vrasjen e shoferit të Xhafajt: Agresion i neveritshëm, i turpshëm

Lajme, Të fundit

Edi Rama e nisi fjalën e tij sot në Korçë duke ngushëlluar familjen e Shkëlzen Qordjes, shoferit të Fatmir Xhafajt.


I bindur në versionin e policisë, se shoferi i ministrit të tij të Brendshm u vetëvra, Rama tha se ky ishte një vendim ekstrem dhe befasues i tij për të gjithë, dhe ndan me familjen keqardhjen se përtej tragjedisë ata nuk gjetën dot qetësinë nga sumet policike.


Edi Rama i quajti akuzat dhe deklaratat e opozitës, një agresion brutal dhe të neveritshëm.

Nga Korça ku ndodhet për turin e llogaridhënies publike Rama u shpreh se këto akuza duan të godasin ministrin e Brendshëm dhe qeverinë.

“Dua ta nis në mënyrë pak të veçantë këtë takim sepse rrethanat e diktojnë…duke përfituar nga rasti për t’i shprehur ngushëllimet familjes së punonjësit të gardës, i cili u nda nga jeta pasi mori një vendim ekstrem dhe befasues për të gjithë ne dhe dua të ndaj me familjen të gjithë ndjenjën më të fortë të keqardhjes për faktin se edhe përtej tragjedisë edhe përtej dhimbjes së pangushëllueshme të një familje për djalin, vëllain, një njeri të shtrenjtë ata nuk mundën të gjejnë së paku qetësinë për të lotuar brenda mureve të shtëpisë së tyre sepse u gjendën në rrebeshin e zi të sulmeve politike për të njëjtat arsye të mosarsyes që e kanë dominuar për kaq shumë kohë politikën tonë dhe që vazhdojnë ta dominojnë padashur fare ta dinë për respekt, për të vërtetën jo e jo por për njerëzit e thjeshtë në kulmin e një momenti dhimbje. Agresioni brutal ndaj djalit që u nda nga jeta përfshirja e tij në një skenar fantazie makabër për të goditur ministrin e Brendshëm, për të goditur qeverinë vërtetë që nuk ka fjalë për t’u komentuar. Është i neveritshëm, është i turpshëm”, u shpreh Rama.

Dje Partia Demokratike akuzoi Gardën e Republikës, Policinë e Shtetit dhe Ministrinë e Brendshme se po fshehin ngjarjen e rëndë të ndodhur brenda Gardës.

Sipas PD-së, ngjarja e rëndë implikon drejtpërsëdrejti Ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe është një vrasje mafioze, për të cilën kjo parti po përpiqet të zbardhë të vërtetën.


8 Comments

 1. doli prap ky dhjerja e stalinit,muti i mao luu ce dunit,dhe shurra e miladin popoviqit ,e them kets se vetem nje perzjerje e till mund te prodhoj nje shizofren,bastard e kokpalare si QELBESIRA RAMA.po kush te ka faj qe ti zgjedh vrases,perdhunues,te droguar si ti,hajna,trafikant etj qe vrasin njerz e pastaj thoni u vetvra.

 2. Mjer familja qe degjon kete bythqir. Policia nuk del ne version ore bythqir ore kurve! Ate e ben prokuroria ne mbylljen e komplet hetimit o bythqir o kurve! Vetvrasja eshte e fundit qe hetohet e jo e para edhe kur prokurori eshte 90% i sigurte qe eshte vetvrasje.
  Kush po e kercenon Xhafen si Sollakon ate na thuaj. Kjo gjoja ishte pezulluar eshte shpikje e Mero Bazes, se po te ishte pezulluar do ishte arresruar tani Roja qe e la te hyje ne Garde

 3. Vrasja është bërë me urdhër të edvin kokainës, pasi Xhafa me klanin e vet përpiqen ta rrëzojnë këtë kurvë.

 4. Eshte vrare brenda institucionit, e serioz mandej, andaj qe pa dale ne perfundim prokuroria nese ben hetimin me profesionalizem, duhet te na flase ky psiko KM, qe e kemi edhe prokuror. Gjesti ne kete institucion, dhe ne cgjendje emocionale ka qene viktima para se shkonte ne vendin e punes, do e tregoje e dhe rrjedhen e vrasjes, apo te vete vrasjes. Opozita ka te drejte te dyshoi, e biles kushdo kur degjon raste te tilla te jashtezakoneshme, andajshtetaret duhet te heshtin, se po bene gam, gam trego qe e kane ngjyer gishtin. E perseris qe nje ngjarie te tille, ne nje institucion kaqe te rendesishem le per te patue. e thene shume dyshime.

 5. Keta qe vrasin naten e qajne diten jane shuuume te pikelluar se familja nuk gjen
  qetësinë për të lotuar brenda mureve të shtëpisë së tyre, po pse?, sepseeeeeeeeeeeeeeeee u gjendën në rrebeshin e zi të sulmeve politike.
  TV mbyllur, rrebesh xero,
  po familja c’ti beje rrebeshit te sterrosur: ‘Kush ma vrau cunin???’.
  Cunin ja vrau ai qe beri gati ankesen e saj, familjes, per median, dihet ajo.
  Familja si me pas fol pas avazit te xhafes, uhuhuhuh

  Ne cdo rast media merret, Jo me per ket rast,
  Pse cimbisen keta ?!
  Ajo qe ben muuu eshte se
  KM e dha urdherin: -Ekspertisen e bera une ne Surel, ja merreni pijini longun dhe qepni sqepin….

  Si perhere KM i ‘Shqiperise qe do vete’.
  Por vjen nji sahat qe….

 6. Si pksh. me potorosi d.mugoshes ,m..popovici
  Me prapasken hoqaen kundershtaret opozitaret nje
  Me te zootet qe nga Qemal STafen,Mustafa gjinushin(myslim peza thoTe giInushin e vrnev
  se isHte me I zoti),vrasjet eliminimet u bene bashkpunim udb. sigurimi,,mafia,Veli Nimani, Nako SpiRONt.nje general ne burge,komandanti tankEVE deri Tek Mehmet shehU, poliagjente???
  EdHe per mehmetin u tha KRize nevore .ju be nje nekrologji DIsi e pa Qarts .Te nesermen Brenda DITES ets U BE poliagjeti……fjale qe nuke thuhen,,,
  Na te gjith shqiperin u mblodhen organ e partise nGag
  tRopoja ne sarbde me denuar armikujn e populiLITt?
  Pak U BINdEN por nuke kishhin asnje documente,MBASI FOLI MATUFJA BASHKSHORTJA F.SH ME SHPETUARE B… E VETA??
  Ministry shendetsise .antari Kim. qenderore deputeti llambi zicishti rrezoi vetvrasine me dy plumba
  Njeriu Qe vreT veTEn nuke mund te terehqin kembezen dY here e.h e pushlatoi m.zicishtin pse thanje te vertet,sh. Veprime0 e Kane beret mafiozet per te cduk gjurmet e krimineve droges,terrorite.Dhe e Kane vira te e vu te vdekure ne makine
  Familja duet kishte marred pjes ne ekspertize. Ms liri belishove per bashkshortin n.s.thuhut ish te ne spital s degjoja qe gerrhiste por nuke me lane me hy Brenda ne dhomen ,hynte Mehmet, kadriu hysniu ,diku kishin Frick
  e se Ai do fliste oSe do bete me shenja .cur vdiq me treguane e u larguamne.
  ATA Monistat Para se te vepronin Benin planin e cdukjes gjutrmve Si balla Thot kame te Dhena sigurta bile nga depute democrat per
  L.
  B. Qiti more intrigate.cur te Vin Veza ngfihesh Si kendeze
  Monizmi cduku nje Hoxie patriot I square nuke I dihet varri.????
  kjo nuke done asnje spjegime.
  Ne tirade

  e sajuane nje vrasje nje officeri madhor ne spitale shkoj I vdekur apo ne koma.
  Sa bene nje controll dr. ekzaminuse e dualen ne korridore te thrritshin oficerin e showerin.nuke I gjeten.shpejte bene varrimin brenda dites,spitali kerkoje qe min mrojtjes mos Ta varroste Brenda ditese pa ardh asnje I families.
  Pergjigja ish te eshte puna e jone,u be nje ceremony hypocrite per mbuluare gjurm.
  Nje Hoxhe??nga durrsi s.f. kishte ardh se e njfte.Gjenerali I thote largoju hox
  haxha I tij jemi ne.
  Me te vertet ata ja gatuan prapaskenen misterioze atehere e deri sot.
  ata spiuneti pare se te kryen nje tragjedy mendojn Mundesin per te cduk ?
  GJrmet .e keshtu veprohet edhe sot,por sot ju vjen ne ndihme media TV.siguri Edhe shoferin e oficerin I Kane cdukur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.