• |
ide | kryesore

Muxhahedinët, Majko i jep përgjigje Iranit: Aludimet tuaja janë provokim

Lajme

Ministri për Diasporën Pandeli Majko, ka reaguar pas kritikave nga Ambasada e Iranit në Tiranë mbi deklaratat e tij në Paris.


“Shqiperia ne respekt te te gjithe dokumentave nderkombetare u ka dhene strehim nen “ombrellen e kombeve te bashkuara” te ashtuquajturve “terroriste” Cdo aludim tjeter eshte nje provokim me te cilin nuk vlen asnje shpejgim”, thekson Majko.Më herët, “Teherani zyrtar” u shpreh se Majko së bashku me personalitete të tjera nga Shqipëria morën pjesë në një konferencë të terroristëve Moxhahedinë në Paris.

Në deklaratën e shpërndarë për mediat, Irani shprehet se fjalimi i Majkos ishte në kundërshtim me qëndrimin e Tiranës.1 Comment

  1. Eshte fiks keshtu Majko. Ata jane terroriste. Ata jane njelloj si ISIS qe u krijua nga ShBA, Arabia Saudite e Israeli per tu perdorur kunder Libise, Irakut e Sirise. Kjo eshte bombe me sahat per Shqiperine, sepse jam i bindur nje skenar i tille do te perdoret me mujahedinet ne Tirane per te filluar te ashtuquajturat “protesta e kryengritje” ne Iran, njelloj si ne Libi e Siri. Turp per te gjithe ata politikane qe behen vegel e projekteve te tilla terroriste, dhe e jotja qe na mban edhe fjalime neper mbledhje terroristesh. Sic duket nuk te ka ngel asgje si Shqiptar por je nje vegel e bindur e ShBA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *