• |
ide | kryesore

Arta Marku nuk paraqitet në seancën e Vetingut

Lajme, Të fundit

Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku nuk është paraqitur në seancën dëgjimore të vetingut përballë trupës së Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Marku ka dërguar avokaten e saj në seancën, ku do të vlerësohet pasuria, figura dhe puna e saj në vite. Paraqitja e Markut në seancën e vetingut nuk është e detyrueshme, megjithatë mungesa e Prokurores së Përgjithshme mund të interpretohet si si shenjë e vetëbesimit apo garancisë që ka ajo se do ta kalojë provën ku janë rrëzuar juristë me eksperiencë shumë herë më të madhe se ajo.

Marku u emërua Prokurore e Përgjithshme me 69 vota të Partisë Socialiste. Ajo nuk iu nënshtrua vetingut para se të marrë detyrën, pasi socialistët shpreheshin se shumë shpejt do të mblidhej Këshilli i Lartë i Prokurorisë dhe se Arta Marku ishte përkohësisht në detyrë, maksimumi një muaj.


4 Comments

  1. putana katolike drande marku eshte e paprekshme sepse keshtu e deshen putana kroate dhe majmuni kinez lu.per te ngritur drejtesine e pavarur.ketu cudite nuk kane te sosur na qenka dekoruar dhe nje tjeter bandite nga presidenti kinez lu paulin sterkaj per “bamiresite” qe paska bere duke ndihmuar popullin me hashash.nen drejtimin e mafjas ambasadave me ne krye kurtizanet mogherini -kokekashta vlahutin,kmutit dhe majmunit lekureverdhe albanistani po vete drejt mutit sa me shume .hallall ta kemi .

  2. Pse merziti o ju te komisionit te vetingut;;Nafije -Marku-per momentin nuk vjen ne komision se shkoi –per te tundur -Dybekun-

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu