• |
ide | kryesore

Bllokohen 2 konteniere me 50.2 ton mish, erdhën nga Brazili

Lajme, Të fundit

Autoriteti i Kontrollit Ushqimor ka bllokuar dy kontenierë me mish, të importuara nga Brazili, në total 50.2 tonë mish, pasi nga analizimi i mostrave u konstatuan me prezencë “salmonella”. Po vijojnë procedurat për kthimin në origjinë të produktit.

Gjatë këtij viti nga AKU-ja janë bllokuar e kthyer në origjinë edhe 5 kontenierë të tjerë, me 130 tonë mish. Numri total i ngarkesave të importuara nga Brazili gjatë kësaj periudhe të vitit është 195 kontenierë; secili prej të cilëve është kontrolluar e analizuar.


1 Comment

  1. Do benit mire te shkruanit cili subjekt i importon pasi keshtu do dine njerezit cfare dhe ku te blene produkte ushqimore dhe kjo menyre do beje efekt tek te tjeret pasi do shkaktoje falimentin e tyre ne raste abuzimi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu