• |
ide | kryesore

Prokurori i Shkodrës, Vate Staka kalon me sukses Vettingun, rikonfirmohet në detyrë

Lajme, Të fundit

Prokurori i Shkodrës, Vate Staka ka kaluar me sukses procesin e Vettingut.


KPK ka vlerësuar se Staka justifikon pasurinë, nuk ka fshehje të saj dhe as deklarim të parregullt.


Gjithashtu, sipas Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, Vate Staka është i aftë profesionalisht për ushtrimin e detyrës.

Edhe figura e tij është vlerësuar e pastër, pasi DSIK nuk ka gjetur lidhje me botën e krimit.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.