• |
ide | kryesore

Atentati/ Shpallet i pafajshëm Tom Doshi, në burg Mark Frroku e Durim Bami

Lajme, Të fundit

Gjykata e Tiranes ka shpallur ëe pafajshëm deputetin Tom Doshi për çështjen e kallëzimit të rremë për atentatin e supozuar ndaj tij.

Në seancën e sotme, gjykata vendosi ta shpallë atë të pafajshëm, ndërkohë që vendosi 1 vit burgim për ish-deputetin Mark Frroku, por për shkak të gjykimit t ëshkurtuar i mbeten 8 muaj burg.


Ndërkohë që me 1 vit burg është dënuar Durim Bami.

Kujtojmë se seancën e shkuar gjatë pretencës, prokuroria kishte kërkuar dënimin me nga një vit burg për deputetin Tom Doshi, ish-deputetin Mark Frroku dhe shtetasin Durim Bami, në akuzë për “kallëzim të rremë”, lidhur me atentatin e supozuar ndaj deputetit Doshi.

2 Comments

  1. nuk ka byth njeriu qe denon shoket e rames doshi,roshi,tahir,geron,fatmir ,shullaz e balilil,ketyre madje qeta e kazanve te prir nga mero baze me krymbat e tij vasjari,muq nano,nazarkot,sokol palla,mingjozi,vangjeli,etj edhe mutin nuk i lejn te ju bjer ne qenef por mbajn gojen posht si kazan qe jan.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu