• |
ide | kryesore

Tërmeti, lëkundjet sizmike nisën një ditë më parë nga Italia dhe Greqia

Lajme, Të fundit

Prej orës 11:01 e deri 13:35 të kësaj të mërkure, Shqipëria është tronditur nga 6 lëkundje sizmike që kanë rënë shumë pranë njëra-tjetrës, me magnituda nga 2.2 deri në 4.9.


Më e fundit ishte një lëkundje e përafërt me atë që shkaktoi panik mes banorëve të shumë qyteteve, të orës 11, duke kapur magnitudën 4.3. Veç lëkundjeve me epiqendër zonën përreth Gjirit të Lalzit ka pasur edhe dy lëkundje të tjera në detin Adriatik, me magnituda 4.2 dhe 3.4. Nga grafika duket se lekundjet kane filluar nje dite me pare nga Greqia dhe Italia por ne nje shkalle shume me te vogel

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *