• |
ide | kryesore

VIDEO/ 92-vjeçarja vret djalin sepse donte ta çonte në azil

Planet

“Fsheha dy pistoleta poshtë robdëshambrit. Njërën e kisha blerë në vitin 1970 dhe tjetra ishte e tim shoqi. Hyra në dhomë, u përballa me të dhe e qëllova disa herë”.


Ky është rrëfimi ngjethës i një gruaje 92-vjeçare në Arizona të Amerikës, e cila hyri në sallën e gjyqit me një karrocë paralitikësh.


Ana Mae Blessing kishte 6 muaj që jetonte me djalin e saj 72-vjeçar dhe të dashurën e tij. Pasi ishte ankuar për mënyrën se si po trajtohej, i biri kishte kërkuar ta çonte në azil. Tashmë ajo do të mbahet në burg për rrëmbim personi dhe vrasje me paramendim.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.