• |
ide | kryesore

Publikohet traileri i dokumentarit të Tupac (VIDEO)

Paparazzi, Slider

22 vite më parë, Tupac u qëllua pr vdekje teksa ecte me makinë në Las Vegas nga një vrasës që po udhëtonte me kadillak të bardhë.


Ajo që e bënte akoma më enigmatike këtë vrasje ishte edhe fakti që dedektivët kishin gjetur element të përbashkët me vrasjen e një tjetër reperi, Biggie.Tashmë, të gjithë përdoruesit e platformës, Netflix kanë mundësinë të mësojnë mbi rastin e Tupac nëpërmjet një serie dokumentarësh: Unsolved: the Tupac and Biggie Murders Dokumentarët janë të bazuar mbi të dhënat e FBI-së dhe afishet e policisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës.


https://www.youtube.com/watch?v=rNRw-SgV8Ks


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.