• |
ide | kryesore

Shqipëria 81-91/ Zbulohen imazhet e papublikuara të një fotografi francez (FOTO)

Dossier

Fotografi francez Michel Setboun e ka vizituar disa herë Shqipërinë: gjatë diktaturës, kur diktatura ra dhe gjatë tranzicionit demokratik të vendit. Ai ka ruajtur në fokus gjurmët e pashlyeshme të periudhës së diktaturës, të cilat shprehen në fytyrat e vrenjtura të shqiptarëve që ka fotografuar. 99 foto janë pjesë e ekspozitës të hapur në qendrën COD në Tiranë.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu