• |
ide | kryesore

Pasuria e Veliajt si e Ramës, më shumë para i fitojnë gratë (DEKLARATA)

Kryesore

Në deklaratën e pasurisë për vitin 2017, pasuria e Erion Veliajt u shtua vetëm me paratë e rrogës dhe kursimet e dietave në udhëtimet jashtë vendit. 1 573 940 lekë nga rroga deklaroi Veliaj të ardhura nga paga si Kryetar i Bashkisë së Tiranës, pra rreth 15 milion lekë të vjetra.

Vitin që shkoi Veliaj shiti edhe mjetin e tij, një Peugeot, për 8 mijë euro dhe kurseu rreth 10 milion lekë të vjetra  nga dietat e udhëtimeve jashtë vendit.

Por ç’ka bie në sy në pasurinë e tij janë fitimet disa herë më të larta të bashkëjetueses së tij, Ajola Xoxës, e cila drejton një aktivitet të konsulencës ligjore.

Shtesat në llogarinë bankare të Xoxës janë me 50 apo 30 mijë euro, shuma disa herë më të larta se ato të bashkëshortit, që siç duket kursehet edhe në shpenzimet jashtë vendit për të sjellë në shtëpi paratë e faturave të dietave.

Paratë e Ramës për 2017/ Kryeministri shiti shtëpinë në Tiranë dhe bleu tokë në Surrel

Në këtë pikë, çifti Veliaj-Xoxa janë të ngjashëm me familjen kryeministrore. Nga deklarata e pasurisë së familjes Rama, binte në sy fakti që kryeministri sillte në shtëpi paratë e rrogës dhe ndonjë lek të fituar nga shitja e pikturave, kurse kur bëhej fjalë për lëvizjen e shumave të mëdha, psh blerje toke, paguante Linda Rama nga të ardhurat e saj, disa herë më të larta se të bashkëshortit.

Më poshtë të dhënat e marra nga Open Data, për pasurinë e Veliajt.

ERION VELIAJ, TE ARDHURAT PER VITIN 2017

Të ardhura neto të vitit me vlerë 1 573 940 Lekë, nga paga si Kryetar i Bashkisë Tiranë.

Të ardhura me vlerë 8 000 Euro nga shitja e autoveturës tip Peugot, sipas kontratës noteriale me datë 19.12.2017

1) Shtesë me 856 007,73 Lekë në llogarinë bankare pranë Credins Bank, me të ardhurat nga paga, dietat dhe rimbursimet e biletave për lëvizjet dhe pjesëmarrjen në aktivitetet ndërkombëtare jashtë shtetit. Gjendja e llogarisë në fund të vitit është 2 028 049,39 Lekë

2) Shtesë me 9 110,11 Euro në llogarinë bankare pranë Credins Bank, nga të ardhurat e pagës, dietave dhe rimbursimet e biletave për udhëtimet dhe pjesëmarrjen në aktivitetet ndërkombëtare jashtë shtetit si dhe nga shitja e autoveturës tip Peugot. Gjendja e llogarisë në fund të vitit është 10 135,32 Euro.

3) Gjendje me vlerë 0 USD në llogarinë pranë Credins Bank, e cila është mbyllur.
4) Gjendje me vlerë 5 308,41 Euro në llogarinë bankare pranë Intesa San Paolo, krijuar me të ardhurat nga paga e subjektit dhe ushtrimi i profesinit të bashkëjetueses. Nuk ka ndryshim nga deklarimi i mëparshëm.

5) Shtesë me 8 USD në llogarinë bankare pranë Intesa San Polo, krijuar me të ardhurat nga paga e subjektit dhe ushtrimi i profesionit të bashkëjetueses. Gjendja e llogarisë në fund të vitit është 8 302,10 USD, e përbashkët me bashkëjetuesen.

TE ARDHURAT E AJOLA XOXES PER VITIN 2017

Bashkëjetuesja, të ardhura me vlerë 5 706 013 Lekë nga aktiviteti i konsulencës ligjore, biznes me NIPT K91503025N.

6) Bashkëjetuesja, gjendje e llogarisë bankare pranë BKT me vlerë 50 253,62 Euro, të ardhura nga ushtrimi i profesionit.
7) Bashkëjetuesja, gjendje e llogarisë bankare pranë BKT me vlerë 32 169,41 Lekë, të ardhura nga ushtrimi i profesionit.
8) Bashkëjetuesja, gjendje e llogarisë bankare pranë Intesa San Paolo me vlerë 5 497,03 Euro, të ardhura nga ushtrimi i profesionit.
9) Bashkëjetuesja, gjendje e llogarisë bankare pranë Intesa San Paolo me vlerë 11 472,64 Lekë, të ardhura nga ushtrimi i profesionit.
10) Bashkëjetuesja, gjendje e llogarisë bankare pranë Intesa San Paolo me vlerë 33 049,79 Euro, të ardhura nga ushtrimi i profesionit.
11) Bashkëjetuesja, gjendje e llogarisë bankare pranë Intesa San Paolo me vlerë 1 875 910 Lekë, të ardhura nga ushtrimi i profesionit.

23 Comments

 1. grat e tyre prostituohen si burrat e tyre.kujtoni se jan martuar per dashuri keta bythqir si roshi,nuk dalluan jastekun e griseldes 9 muaj .si ta dallonin kurr nuk kan par gra shtazen.keta dash peza ,frroket e ndoket kan burra.

 2. E shoqja e ketij drejton edhe disa kompani fantazem mbi artin qe i ka hapur kohet e fundit . Ben dhe videoklipe. Dhe spektakle. Dhe marketing. Eshte dhe juriste . Dhe te gjitha keto vetem ne keto vite te rilindjes. me pare punonte vetem ne nje studio ligjore ku te gjith e mbanin per nje fycke delirante qe nuk vlente 2 lek.

 3. O zot mos vono denoi keto mizor te dalin para drejtesis bashke me laviret qe kane per gra gjoja e ti sekuestro jne gjithe pasurit.

 4. Po kursimet qe ka shitur fiq edhe pensionin e plakes nuk e ka deklaruar? Rrac mut i pa fytyr,edhe un qe kam 3 vjet pa pun i kam 7000 euro kursime.

 5. 10 kilogram kokain per gjdo njeqind kilogram marrin rama,veliaj,xhafa,ruqi,tahiri qe i bie 50 perqind e vleres se kokaines.ku jan keto para ,shto dhe 50 perqind te kanabisit ku per gjdo ton marrin prap 50 per qind i bie qe keta krymba qenefi jan multimiljoner.por ana cofira marku,lu e vllahutin nuk i shofin keto.qelbesira njerz.

 6. Urime shqiperise, me se fundi po dalin ne shesh hajdutet e shtetit.

  Vi ti i pare 2018 qe po flasim, sa marrin Ministrat, drejtoret, prokuroret dhe grate e tyre!

  Ku flitesh per keto gjera para nje viti??
  Shumica e shqiptareve e shikonin se cbehesh por asnjeri se hapte gojen neper medja, vetem u mundonin ku te gjenin mundesine per te vjedhur vete..

  Ka shume pune akoma, por mos harrojme te UROJME ata qe po punojne per spastrimin e se kaluares.

 7. Sa shume lehin komentuesit zagare kur Argita apo Skelzeni nuk marin 3% e vleres se nje biznesi me suksesin e firmes babit.

 8. nxirrja Argites dhe Shkelzenit sepse jeni ne pushtet dhe mos leh ketu, por kam frike qe skeni gjetur gje prandaj dhe rrini si muti ne shi. Jo gjithmone mbrojtja me e mire eshte sulmi

 9. Po ky deri dje ishte pabuks sot na dilka me depozita bankare? I bie ta martosh ti mamin tani o gje e persendyre . Çdo gje e ketij eshte e dyshimte , akoma me e dyshimte behet ajo pabuksja tjeter . Si shpiegohet qe te gjithe ketyre hajduteve leket ua bejne grate?

 10. Feministi Rama dhe relacionet hommo te tij.
  karakteristikat dhe shenjat reale qe tregojn kjarte,se Nudisti Rama i preferon 2 sexet,homme et famme.burrat meshkujt dhe femrat grate.
  Psh.te leisbienet per tu dalkuar dhe drragitur ngucuar nga femra tjera vishen si te veqanta.ne shume raste nje zingjir ari ne kembe,afer kepuces.
  te mashkujt vishen me veshje te veqanta.kostume me krevat multi kolore,me shume ngjyra,dhe qorap te kuqe e atlete te bardha.
  fjalori rrenat dhe mashtrimet e tij si tipike feministe,dhe fare nuk skuqet per rrena e tradheti qe i ben popullit e shtetit.
  ne evrope usa e bote,strikte eshte e ndaluar te vjen ne qeveri e pushtet nje hommo persone,apo bisexuel.

 11. Media, publiku etj. jane te vetedijshem qe ka genjeshter deklarimi ( dhe sigurisht evazion korruptiv dhe kriminal ) , kur grate e politikaneve papritur marrin para me teper se vete politikanet “fatkeqe” per rrogen e tyre modeste ( ata te shkretet mendojne vetem per popullin). Po prokuroria, hetuesia, vetingu amerikanet , BE, etj kur do e “kuptojne” kete loje.

 12. Ohohoho cpo na thonii moreee….po ju keni Erion Veliaj Edi Ramen te lidhur me Sorosin qe financohen prej tyre…normale pasurite ne emer te grave qe gjoja kane biznese etj etj per cover.Plus disa llogari offshore andej nga Panamaja e gjetke,e plus ca ne kasaforta te nendheshme…si kujtoni ju se keto jane te dhenat reale??? Ehuuu prapa Edi Rames apo Lali Erit qendrojne biznesmene qe i mbajne inventaret dhe llogarite,pra qe jane koncensionare ose qe fitojne tendera dhe parate e mbetura i kane ato ne llogari biznesmenet e oligarket dhe ne dore te tyre qendron pasuria e shumices se politikaneve.Oligarke te tipit Mane Teg,Dulaku shpk Vizion Plus ,Nushi etj etj kane ne dore kapitale politikanesh e pastrimi i parave qe ndodh atje eshte me miliona euro plus taksa te papaguara,sepse financojne partine politike te Rames.Si kujtoni se pasurohen oligarket…prandaj quhen oligarke sepse jane llogaritaret private te politikes Edvin Kristaq Rama

 13. Ky eshte dele (popull)shkerdhat prap e do sic dote enverin niveli ulet nxjerr kto kopila udheheqes .lexoj ktu shkelzeni hajdut kriminel kjo Arta marku pse nuk kerko burgosje per kte ,hajduti gjithmon therret kapeni hajdutin sheshi sac eshte me i bukri ne bote me ferra rreth e qark me rrugica me zhavorr etj.etj kto votus kardashes i duket i bukur imagjinoje nga cferra kane lindur dhe vine ..

 14. per spastrimin e se kaluares po punohet tani, edhe teatrin duan ta shembin imagjino se deri ku shkojne. spo thote njeri qe dje nuk kishte ndodh gje, po ta hedhim poshte ndihmen e te huajve prap, pse se i do bytha rames te beje si gjitholog ? jo or cun jo nuk eshte biznes privat shqipria hiqe nga mendja. te drejtat e njeriut sduhet te preken fare nqs do te eci vendi, ose vazhdoni beni teater. dhe mos thuaj para 1 vit he, se e morem vesh me ke na qenke. per korrupsion eshte fol gjithmon ne shqipri prandaj dine aq shume njerzit kush jane dhe nga vine. hajde lal, mos u mundo te na shesesh sapunin per dhjath ne internet

 15. “kursimet e dietave në udhëtimet jashtë vendit”??????
  si mund të kursehen dietat??
  nëse një zyrtar “kursen” dietat do të thotë se ka marrë më shumë se iu kanë dashur për të harxhar!
  pra me një fjalë ka përvetësuar para të shtetit!!
  a jeni në vete mor njerëz??
  shteti,firma të paguan shpenzimet që ke bërë kur ke ushtruar aktivitet jasht një rrezeje të caktuar nga vëndi i punës!pra kur ti këthehesh nga ky aktivitet paraqet faturat dhe të rikthehen harxhimet!
  çdo gjë tjetër është VJEDHJE!
  nëse ti paraqet fatura më shumë se shpenzimet,nëse merr lek më shumë se ato që ke shpenzuar!?
  ke vjedhur!!
  këtu jo vetëm që nuk konsiderohet vjedhje,por paraqitet dhe si burim të ardhurash!!
  ne jemi shtet debil!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu