• |
ide | kryesore

Vetingu/ Shkarkohet gjyqtari Artan Lazaj, nuk justifikonte pasurinë

Lajme, Të fundit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur ditën e sotme shkarkimin e gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Artan Lazaj.


Sipas KPK-së, gjyqtari Lazaj nuk e justifikon pasurinë e tij.


Në momentin e vendimit gjyqtarit Artan Lazaj ishte i pranishëm në sallë.
8 ditë më parë, Artan Lazaj u shpreh për mediat se kërkonte nga KPK që të kishte kujdes me gjyqtarët që shkarkonte, pasi ai vetë dhe të tjerë, janë kërcënuar nga kriminelë që i kanë dënuar.
“Është fakt i njohur gjerësisht kur u shkëputa si gjyqtar dhe isha pjesë e KQZ, jam kërcënuar. Ka shkrime nga njerëz që unë kam dënuar. Me këtë doja të jepja një mesazh që jo vetëm për mua por edhe për shumicën e gjyqtarëve që kanë dhënë drejtësi. Këta që janë dënuar kush i ka dënuar? Ne i kemi dënuar. Sidomos në këtë pjesë, KPK duhet të ketë shumë kujdes. Nuk them që të shmanget hetimi i së vërtetës por të shikohet edhe kjo”, u shpreh gjyqtari i Tiranës.

Vijon…

2 Comments

  1. Hahaha lexoj dhe hahahahah. Keta jan shakaxhinj te medhenj. Prap lexoj dhe hahahah. Po te njohim o qelbesir te njohim. Po nuk ke faj se kur del neper tv ca do thuash?? Nuk do tregosh poshtersit qe ke ber. Tani erdhi dita te hahahahah edhe ne. Se dikur qeshje ti me ne. LYRASH.

    1. dino shko ha ne qnef negjmije se erdogan mu ne stamboll ramen mu ne b.th q.r kishte dhe tash ka diarre,esht infektuar me virusin qenef bashbakan erdogan.problem eshte se aty spermat ne prapanicat e rames dhe taqit ishin perzje me te erdogan ,medvedev e naserbajev dhe shurr lukashenko tash ke problem dino.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu