• |
ide | kryesore

Nuk ndalen tërmetet, vendi u lëkund tre herë gjatë natës

Lajme, Të fundit

Edhe pse lëkundjet duket se mbetën pas, tërmetet vijojnë të godasin.


IGJEUM ka regjistruar gjatë natës së sotme së paku 3 termete. Ajo që shihet është një zhvendosje e zonës nga Lalëzi ku ka qenë përqëndruar, drejt Fushë-Krujës e Korçës, ku është regjistruar edhe lëkundja e fundit për datën 12, pikërisht në orën 03:37, me magnitudë 2 ballë.


Dy tërmetet e tjera ranë pas orës 2 të natës. Në Fushë-Krujë ishte 2.3 ballë, ndërsa ai që goditi në Durrës ishte 1.8 ballë.

Sipas specialistëve këto lëkundje janë normale pasi atyre të pak ditëve më parë dhe se nuk ka rrezik.

Ja tabela:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu