• |
ide | kryesore

“Pa teatër s’ka Evropë”, protestuesit marshojnë në bulevard (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Qytetarët dhe artistët kanë nisur marshimin në bulevard për të kundërshtuar ligjin që i hap rrugë shembjes së Teatrit Kombëtar, si dhe dhënien e tokës një kompanie private për ndërtimin e kullave.
Qytetarët dhe nisma kundër prishjes së Teatrit po marshojnë duke mbajtur në dorë një pankartë të madhe me mesazhin ‘Pa Teatër nuk ka Evropë për Shqipërinë”. Protestuesit i bëjnë thirrje kreu të shtetit, Ilir Meta, që të mos e dekretojë ligjin e miratuar në Kuvend. 


©LAPSI.al 


4 Comments

  1. Pa teater ska evrope.
    Me ps ska shqiptari e prespektiv avanvim shteti,por vetem hasmeri me gjithe evropen e usa,nga trafiku e krimet e tyre,dhe akeanca sekrete ps-turqi-rusi-serbi-greqi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu