• |
ide | kryesore

Rama përkulet duke i folur, Trump indiferent (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Edi Rama ka takuar presidentin amerikan Donald Trump në samitin e NATO-s në Bruksel.

Pasi postoi një foto në Facebook duke shtrënguar duart me Trump, me dixhiturën “Photo of the Day”, kryeministri postoi në Instagram një video ku duket teksa i flet presidentit amerikan.

Trump është ulur në karrige ndërsa Rama i flet. Presidenti amerikan pohon lehtas me kokë në video. Në krah të Ramës është edhe sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, që dëgjon bisedën mes dy liderëve.

Kujtojmë se Rama ka sulmuar disa herë Donald Trump kur ai ishte kandidati republikan për president të SHBA-ve. (kliko këtu)  

©LAPSI.AL 

 

15 Comments

 1. Boooo sa bythqir. Edo po me gjithmen mer rrote kari shpreson per mandat te trete apo mbreteri? Po a nuk e shave Trumpin si te desh qefi?
  Ore kaq bythlepires sa je, me ke te qihet gruaja, se edhe ajo e sheh sa i peshtire qe je…

 2. @lapsi, per mendim tim, nuk eshte mire me rague keshtu :
  – Kjo vetem e tregon urrejten qe e keni
  – Asnje prove nuk ka qe per ndonje lidere tjeter Shqiptar do te ngitej dhe do ta degjonte me vemendje
  – Trumpi per shumicen e liderve do bente keshtu
  – Si pritni ju qe te tjeret te na respoktojn KM kur ju nuk e respektoni, nuk e respektoni as njeri tjetrin
  – Ketu duhet me pas me shum respekt, edukat, cultur dhe pak nacionalisme: nuk eshte ne pytje te respekthet
  Rama por KM i shqipris i zgjedhur nga populli => pra te respektohet vullneti i popullit.. sidoms jash shqipris cilido qe te ishte KM (Rama, Basha,…)
  – Kur te huajt nuk na respektojn KM, as ju te lapsit nuk jeni te respektuar dhe as nje shqiptar….
  – …..

  1. Ku është urejtja që Lapsi tregon për edvin drogën, përkundrazi Lapsi dhe shumicaa e shqiptarëve TALLEN ME KËTË KARAGJOZ.

   Mos jeni anëtar i ndonjë partie-motër të rilindjes, se vetëm antarëve të një ideali mund tu duket ashtu si shkruanti.

 3. O tre x, ose tre here, merre si te duash, po pse jeni kaqe te prekshem kur u permendet krye zorra tuaj me hitoriografine e kete qe shohim., Po a ka me servil, lepires i asaj qe ka thene e bere se ky dell kryeminister? Si e trego vehten servil, zvarranik, e lepires i tere atyre qe ka thene e bere? A po e shihni se ci bejne agjensite prestigjioze te anglise, se si tallen me te , e ju i viheniLAPSIT. Si ka mundesi qe akoma ju interesaxhijte, qelepiresit rilindas qe nuk e kuptoni se kush po na drejto qeverine me tere bemat e ketij idioti. Mundohuni te na genjeni me zboravitjet e tije atje qe u qepet pas buthe tere primareve europiane qe te duket, e te shitet se ate e duan, e perkrahin. Kujt doni ti hidhni hi syvemore mashtrues me skena te improvizueme? Mos genjeni vehten, e mos u mundoni, ky person, e ka vertetesuar vehten si psiko e i cmendur, me mire vijeni ne rruge e i jepini shtysen.

 4. o X-men qe e paske mren bashke me bojaxhiun rilindas. E para Trump e percmon Ramen per ate qe ai i tha gjate fushates por dhe per bemat e korrupsionit dhe trafikut te droges. Eshte e vertete qe Trump eshte megaloman dhe i veshtire por ne foto duket qarte qe vetem qe nuk i ka then FUCK OFF. Nuk e kupto qe si mund te mbeshtesesh akoma nje idiot te tille ne nje kohe qe ai eshte bere shume i peshtire

  1. o i paemer, une nuk mbeshtes Ramen, une mbeshtesh KM e shqipris !! i mire apo i keq, te perfaqson edhe ty…Po kam dyshimin qe ti ndoshta kur nuk e kupton kete dallim..mesa duket urrejtja te ka verbuar, apo interesi !! Edhe basha te ishte do thoja te njeten gje !!!!
   Sa i perket asaj thenjes gjat fushates, e vertet se nuk ishte maturi te shprehet ne at menyre, as diplomaci, medoj se ishte teper i sigurt qe ai nuk do fitonte…Kjo tash ka ndodh, sigurisht qe e di qe ka gabour…dhe tash politik eshte…. ska ashtu direkt: “ka then”, ‘ke then”…..
   Sa per koorupcion nuk e di si shkon andej, dhe kam dyshim qe ndonje tjeter do ishte per model…
   Une nuk gezohem kur te huajt nuk me respketojn KM….Nuk fotihet qeverisja me urrejtje personale as me fatkeqsi te kundershtarve…… Nese nese ti do behesh KM e ke mbeshtetjen time pa rezerve sa here te jesh jasht shqipris…

 5. Nje kryeminister cinik, arrogant, hajdut, narkoman, korruptiv,, qe vjedh popullin e shtetin, pa pare moralitetin e tije te me pareshem, , poshteron opoziten, sy qoo per ekonomine, bshkepunon me mafien, i degjeneruar ne komunikim…..etj e si mund te na perfaqesoi kjo monster ne arenen nderkombetare?Shqiptaret kane njerez, e te zoteedhe 100 here mete mire e atdhetare se ky korofillak, andaj kur bota e talle ate nuk talle shqiptaret, por kete bufon politik te deshtuar. Sa per voten qe na e paska zgjedhur populli, nuk duhet ta keni me aqe siguri se paraja e aqe e dashur e ketij batakciu ka blere me shume se gjysmat, e sa per dijeni vetem zgjedje nuk kane qene, prandaj ky RAMISTI eshte i pa ligjeshem ne postin qe ka.

 6. Lerini keto ju gazetare se perpara Trumpit jane ulur Personalitete te Medhenj Boterror, por MOS PUSHONI SE SHKRUARI per Faljen qe i behet Hapesires Ajrore-Detare dhe Pasurise se Jashtezakonshme qe ka kjo hapesire. Per momentin Lerini Teatrin, Kontrabanden dhe cdo gje tjeter te Rendesishme ne situatat shqiptare por le te merremi me ME TE RENDESISHMEN E KOMBIT SHQIPTAR dhe per Brezat e Ardhshem te saj qe po i FALET me PATEDREJTE nje Pasuri e Papershkruar. Te Dyja Partite jane TRADHETARE ne kete Falje. Por Ju si Gazetare NUK DUHET TE PUSHONI dhe te Ngrini Popullin me mundesite qe u jepen. Veprimi i “sotem” i Qeverise BANDITESKE Rama eshte TRADHETI! Gjoja u foli shqiptareve dhe grekerve per Akropolin por Kalin e Trojes Shqiperia e ka Pasur dhe e ke ne KRYE TE PUSHTETIT per Dekada! POSHTE TRADHETARET!

 7. O ATDHETAR, me shume te drejte e ngre faljen e detit qe i ka bere psikopati greqise, e ke shume te drejte qe keta pushtues jugore, e falin token e te gjithe shqiptareve sikur te ish prone e tyre, e sidomos e psikos. Por mos harro se edhe ajo toka tek teatri kombetar eshte toke e te gjitheve, e jo e ketyre hajduteve qe duan ta rrembejne, qe te ndertojne e te pastrojne parat e pista. Atdhetari duhet te jete atdhetar per tere problemet e popullit kur ato i perdhunon nje qeveri kuislinge, rilindase. Ti me pseudonimin kerko te besh atdhetarin, por mos je ndonje primar i partise se IDRIZIT,, se perato qe thua kerkoja me shume atij, qe beri mareveshje me mashtruesin , e qe sa kaloi lumin uala ne balte. Nese nuk i keni njohur kelyshet, ua dhane faktin. CAMET, jane demokrate.

 8. O ATDHETAR, me shume te drejte e ngre faljen e detit qe i ka bere psikopati greqise, e ke shume te drejte qe keta pushtues jugore, e falin token e te gjithe shqiptareve sikur te ish prone e tyre, e sidomos e psikos. Por mos harro se edhe ajo toka tek teatri kombetar eshte toke e te gjitheve, e jo e ketyre hajduteve qe duan ta rrembejne, qe te ndertojne e te pastrojne parat e pista. Atdhetari duhet te jete atdhetar per tere problemet e popullit kur ato i perdhunon nje qeveri kuislinge, rilindase. Ti me pseudonimin kerko te besh atdhetarin, por mos je ndonje primar i partise se IDRIZIT,, se perato qe thua kerkoja me shume atij, qe beri mareveshje me mashtruesin , e qe sa kaloi lumin uala ne balte. Nese nuk i keni njohur kelyshet, ua dhane faktin. CAMET, jane demokrate.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu