• |
ide | kryesore

(FOTO) Organizatë kriminale, pengmarrje, përdhunim e prostitucion, kapet vlonjati i dënuar në Itali

Lajme, Të fundit

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 52-vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, të dënuar me 17 vite burg, për organizatë kriminale, pengmarrje, shfrytëzim prostitucioni etj.


është organizuar një operacion policor të koduar “Blic”, duke bërë të mundur arrestimin e përkohshëm me qëllim ekstradimi drejt Italisë të shtetasit të shpallur në kërkim ndërkombëtar, Maks Merkaj, 52 vjeç, banues në lagjen “10 Korriku”, Vlorë.


Merkaj, Gjykata e Assizes Venecia, Itali, me vendimin nr. 1/2001 R.G.C.Ass, datë 10.04.2011, e ka dënuar me 17 vite burgim, mbetur për të vuajtur edhe 14 vite, për veprat penale “organizatë kriminale”, “pengmarrje”, “marrëdhënie seksuale me dhunë” dhe “shfrytëzim prostitucioni”.

Interpol Tirana po vijon procedurat e mëtejshme për ekstradimin e këtij shtetasi drejtim drejtësisë Italiane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu