• |
ide | kryesore

Nga Conte tek Sarri, Chelsea akord dy vjeçar me teknikun

Sport

Maurizio Sarri ka firmosur kontratën e me Chelsea dhe pritet vetëm zyrtarizimi. Ish-trajneri i Napolit ka nënshkruar për një bashkëpunim 2 vjeçar me opsionin për një të tretë. Pra ka marrë fund me sukses për Sarrin një telenovelë e gjatë negociatash rraskapitëse me Aurelio De Laurentis. Kështu 59 vjeçari merr drejtimin e Chelsa nga ku u largua Antonio Conte. Zëvendësi i Sarrit te Blutë do jetë Gianfranco Zola.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu