• |
ide | kryesore

VIDEO/ Bagazhet e shqiptarit habisin policët gjermanë

Syri i Lapsit

Në emisionin televiziv gjerman të TV Kabel 1,”Kujdes, kontrolli”, kësaj radhe është kontrolluar një autobus nga Maqedonia.

Doganierët gjermanë të Rosenheimit e kanë kontrolluar bagazhin e udhëtarëve nga Maqedonia. Fokusi kryesor padyshim ka qenë kontrabanda, siç janë psh cigaret. Ato janë pothuajse tre herë më të lira në Maqedoni, sesa në Gjermani, shkruajnë mediat gjermane, përcjell Albinfo.ch.

Pas një inspektimi me rreze rentgeni dhe një kontrolli “klasik” me duar, punonjësit e doganave duket se nuk kanë gjetur asgjë që do të shkilte rregulloret e importit. Dhe kështu, autobusi ka mundur të vazhdojë udhëtimin.

Ajo më interesantja ka qenë kur ndalohet një shqiptar për kontroll. Ai kishte mbushur makinën me shumë artikuj shtëpiak, por edhe gjatë kësaj, doganierët gjermanë nuk kanë mundur të ankohen. Sipas zyrtarit doganor, importimi i produkteve duhet të kontrollohet në vendin e parë të hyrjes në BE dhe ai vend ka qenë Kroacia. Shqiptari e kishte pasur të stërmbushur bagazhin …me havjar!

1 Comment

  1. 111111;background-repeat:no-repeat;background-size:cover;background-attachment:fixed;background-position:center center;}.footer-inner{background-color: thotë:

    J’ai quatorze ans et je me suis convertie à l’islam.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu