• |
ide | kryesore

Cilat janë tre sukseset dhe tre dështimet e Ramës sipas Mero Bazes

Lajme, Të fundit


Në një intervistë të gjatë për të analizuar këtë 5 vite të Edi ramës në krye të vendit, gazetari Mero Baze i ka dhënë një intervistë të përditshmes “DITA” ku ai jep mendimin e tij për 3 difektet dhe tre arritjet më të mëdha të Rilindjes në pushtet: “Mendoj se qeveria ka arritur të ruaj stabilitetin makrofinanciar, ka bërë revolucion në kontrollin e territorit dhe ka ndryshuar qasjen e shqiptarëve ndaj lirive të tyre. Qeveria ka dështuar në krijimin e një administrate publike profesionale, ka dështuar në reformën anti korrupsion për të shkëputur qytetarët nga kthetrat e hajdutëve të administratës dhe natyrisht ka dështuar në tenderimin publik. Duket se në këtë proces kanë më shumë peshë organet e apelimit se sa gara me kritere” i ka thënë Baze Ditës.


8 Comments

  1. PO JO IMER DESHTIMI KRYESOR ESHT KANABIZIMI I TERE SHQIPERIS OPO E FUTE TEK ARRITJET KETE DHE PAS KESAJ VINE DEPUTETET DHE KRYETARET E BASHKIVE DREJTORET DHE ATMINISTRATA E KRIMINALIZUAR KETU FLASIM E MAKTE TE PLOTA ROSHI …………..E TIJ………………..

  2. Quhet stabilitet makroekonomik Mero jo financiar… Me sa duket ‘analizat’ i ben me metoden e vet qe nuk ka vlere. Per me teper PPPte japin efekt afatgjate dhe jane kritikuar nga BB dhe FMNja. Eshte katastrofe sepse ia le barren financiare qeverive te ardhshme. Kaq driteshkurter je more Mero?

  3. Artikullin as qe behet fjale ta lexoja sa pash emrin e kurves merushe . Ça na e jepni kete kurve e fis kurvash , pse na beni per te vjelle o lapsi ? Ti marresh mendim keti intriganti eshte njesoj sikur te mendosh qe te gjitha kurvat jane te virgjera . Ky eshte sinonim i te keqes , intriges ,ligesise, kurvellikut, ligesise,pisllikut ,legenizmit,poshtersise etjj . Urimi me i mire qe mund ti beshe ketij legeni eshte : te qifte Sali Berisha ropt e shtepise mare e prape me keq se ti ka qi o bure kurve . Ropt ne perjetesi mero fisqiri .

  4. suksei me i marrja MARRJA E FUNDIT TE KAZANIT MERO BAZES PRAN TIJ DHE KRYMBAVE TE QENEFIT NEGJMIJE ERIONKA,BALLABRAQE etj.me ndihmen e vrasesve frrok,ndok,rosh e dosh.

  5. O Martin po ca lodhesh kot ky e ka surratin si gargoil, flet dhe per ekonomine iha. Nuk eshte dritshkurter se ashtu e fal. Ai punon me drita te gjata qe te nxjerrin syte.

  6. Intervisten e paska dhene ne gazete e bireve te kurves, sot ka zevendesuar ZERIN,,,e po,,,,rdhes,, nejse.Mero Corapia, ndihmes i tere te keqiave qeveritare e te semuritRama, si i pa fytyre se e fut ne corap, si pa karakter, se i bashko ideali, ben alibira qe te na mbushe mendjen se ca arritje ky pushtet i kermave ka bere, por pa na i shfaqur se si kane reflektuar ne jeten e perditeshme ne jeten e popullit. Merr merr, na trego per drogen , peroligarket, koncesionet, naften, minierat, pensionet, cmimet, vjedhjet,,etj,,,etjpor ca mund tia themi ne, se per kete servil pusht gazetar eshte vetem interesi. MERRO….kujto hunden qe ta thijeu GRAMOZI,,,,

  7. E po kur ja paska “zbuluar” edhe Mero Baze të metat qeverisë Rama, kjo do të thotë se kësaj qeverie i ka ardhur fundi. Dihet se Meroja i ngjitet si mut këpuce çdo qeverie dhe pasi po e ndjen se këto këpucë nuk e mbajnë më, po përgatitet t’ju ngjitet këpucëve të tjera.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *