• |
ide | kryesore

Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza

Lajme, Të fundit

Aeroplanë luftarakë izraelitë kanë kryer sulme kundër objektivave të Hamasit në Rripin e Gazës, në përgjigje të dhunës dhe “akteve terroriste” që grupi nxiti në kufi, si dhe nisjen e raketave ndërkufitare, tha IDF.

“Sonte, aeroplanët e luftës të IDF synuan një tunel terrorist të sulmit në Gazan jugore, përveç disa vendeve terroriste në të gjithë Gazën, ndër to komplekset që përdoreshin për përgatitjen e sulmeve terroriste të zjarrvënies dhe një strukture terroriste të Hamasit”, tha IDF duke postuar një video të sulmit.

Raketat, tha ushtria, u hodhën në përgjigje të dhunës së nxitur nga Hamasi përgjatë rrethojës së sigurisë në kufirin midis Izraelit dhe Gazës dhe sulmeve ndër-kufitare të zjarrvënies, të cilat, sipas IDF, dëmtojnë tokën izraelite.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu