• |
ide | kryesore

Rama për liberalizimin e vizave për Kosovën: Hap pozitiv, i stërvonuar…

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur “hap pozitiv, por të stërvonuar” vendimin e Komisioni Evropian, që këtë të mërkurë dha rekomandim pozitiv për Kosovën sa i takon liberalizimit të vizave.


“Më në fund një hap pozitiv i stërvonuar i Brukselit për liberalizimin e vizave për Kosovën! Uroj që Këshilli dhe Parlamenti Europian të mos mendohen po të rreshtohen në favor të heqjes së kësaj pengese të pajustifikueshme mbi Kosovën”, shprehet Rama në një postim në faqen zyrtare të Facebook.


Lexo më tej nga Lapsi.al: 

Komisioni Europian rekomandon heqjen e vizave për Kosovën 

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu