• |
ide | kryesore

Përplasja me armë në Radhimë, Gaqo Gjini grabiti bankën në Vlorë

Lajme, Të fundit

Gaqo Gjini, 38-vjeçari që u arrestua pasditen e sotme në Radhimë pasi u konfliktua me policinë duke provouar të shtëna me armë nga këto të fundit, ka qenë i përfshirë në vjedhjen e bankës BKT në Vlorë dy vite më parë.


Ai, së bashku me Lorenc Gjinin dhe Konstandinos Shakajn, vodhën bankën BKT në lagjen “Hajro Çakërri” më 11 korrik, në Vlorë.


Sipas inventarit të mbajtur nga ana e auditit të bankës atëhere, rezultonte se autorët mundën të marrin prej 6 milionë lekë të reja dhe 33.695 euro.

Lorenc Gjini dhe Konstandinos Shakaj u vunë në pranga, ndërsa Gaqo Gjini jo.

Sot, policia në bashkëpunim me RENEA-n shkuan në banesën e tij t’a arrestonin. Ai tentoi të qëllonte me thikë një efektiv dhe ky i fundit e plagosi me armë zjarri në këmbë. Gjini u shtrua në spitalin e Vlorës jashtë rrezikut për jetën.

E shtëna krijoi panik tek pushuesit në Radhimë, në mes të sezonit turistik.

Sipas njoftimit të policisë, Gjini kërkohej për ”Plagosje e rëndë me dashje”, ”Kundërshtim i punonjësve të policisë”, dhe ”Armëmbajtje pa leje”.

©LAPSI.AL 

Video nga Radhima sot: 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.