• |
ide | kryesore

Rabiot refuzon rinovimin, Barcelona zgjat duart

Sport

Bashkëpunimi sportiv mes Paris Saint Germain dhe Adrien Rabiot duket se mbërriti në fund. Sipas asaj që bën të ditur Mundo Deportivo, mesfushori francez ka refuzuar rinovimin e kontratës me parisienët dhe duket fare pranë largimit. Rabiot nuk e ka fshehur asnjëherë dëshirën për tu bërë pjesë e Barcellonës, që është edhe destinacioni i tij i perferuar. Megjithatë tratativa nuk do të jetë aspak e thjeshtë, duke konsideruar faktin e incidentit “diplomatik” mes klubeve të një viti më parë me cështjen Verratti, ku katalanasit tentuan ta detyrojnë transferimin, duke u bazuar në vullnetin e italianit për të ndryshuar ambjent. Irritimi i PSG është akoma i madh dhe nëse hapet një tjetër cështje merkato, natyrisht që Barcelona nuk është e favorizuar.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *