• |
ide | kryesore

Vidal i padëshiruar tek Bayern, ndërhyn me forcë Napoli

Sport

Emri i Arturo Vidal është kthyer në modë te Napoli. Sipas asaj që raporton “Bild”, Bayern Munich kishte vendosur të “sharkonte” ish-lojtarin e Juventus, i spostuar në hierarki pas mbërritjes së Leon Goretzka. Trajneri i ri i bazarezëve Kovac duket se i ka dhënë rrugë të lirë shitjes së mesfushorit kilian, I cili pëlqehet shumë nga Carlo Ancelotti për të përforcuar mesfushën e Të Kaltërve. Por në gjurmët e mesfushorit janë edhe klube të tjera si Chelsea, Manchester United dhe Atletico Madrid. Ky i fundit vecanërisht i interesuar pas largimit të Gabi. 31 vjecari kilian ka një kontratë deri në 2010-ën dhe Bayern mund ta shesë në këtë sesion të merkatos edhe për të mos rrezikuar ta bumbasë vitin tjetër me parametës zero. Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu