• |
ide | kryesore

Plas skandali/ Trump tradhtoi Melania për 1 vit me një modele të Playboy

Kryesore, Lajme

Të premten “The New York Times” publikoi lajmin se në shtator 2016 avokati më jetëgjatë i Presidentit Trump, Michael Cohen regjistroi fshehtas një bisedë me të ku flitej për “mënyrën që do të paguanin një ish-modele të Playboy [Karen McDougal] e cila kishte pasur një lidhje intime me të”.

Menjëherë pas kësaj “The Washington Post” nxorri të tjera detaje nga ngjarja. Ajo citonte “një burim familjar” me regjistrimin mes Cohen dhe Trump të cilët diskutonin që të nënshkruanin një kontratë me vajzën për të bllokuar rrëfimin e saj.


Kontrata do të nënshkruhej nga “AMI” një kompani e afërt me National Enquirer. Drejtori i saj, David Pecker e përshkruan veten si mik të afërt të Trump.

Image result for Karen McDougal

Pak ditë përpara zgjedhjeve të 2016-ës, “The Wall Street Journal” nxori lajmin se AMI e pagoi McDougal për të drejtat e historisë së saj në gusht 2016, një muaj përpara se Cohen të regjistronte bisedën me Trump. Megjithëse kishte të drejtat “Enquirer” nuk publikoi kurrë asnjë detaj nga kjo histori duke i dhënë zë një praktike të quajtur “kape dhe vrite”. Besohet se avokati i Trump pagoi 150 mijë dollarë për heshtjen e modeles.

Kur “WSJ” e botoi lajmin, zëdhënësi i fushatës së Trump, Hope Hicks mohoi gjithçka. “Nuk kemi asnjë dijeni për këtë” – tha ai, por nga ajo që u raportua të premten është e qartë se kjo ishte një gënjeshtër. E vërteton këtë operacioni FBI-së në zyrat e Michael Cohen, avokatit të Trump në 9 prill të këtij viti.

Biseda e regjistruar mes avokatit dhe Trump u konfiskua. Avokati i tanishëm i Trump, Rudy Giuliani tha se çdo regjistrim i bërë nga Cohen nuk përbën provë. “Asgjë që është thënë në atë bisedë të regjistruar nuk implikon presidentin. Ai nuk ka pasur asnjë dijeni për pagesën e bërë për modelen nga AMI” – tha Giuliani.

Image result for Karen McDougal

Pornostarja Stormy Daniels është në lajmet e para, por Karen McDougal duket një problem më i madh për Trump.

CNN raporton se FBI e ka tashmë bisedën e regjistruar me Trump dhe Cohen. Sipas të njëjtave burime Trump aty flet për pagesën e modeles me të cilën ai kishte pasur një lidhje gjatë kohës që ka qenë i martuar me Melania. Trump i tha “Times”: “Nuk mund ta besoj që Michael do ma bënte këtë gjë” – citon CNN. Pak kohë më parë vetë ish-modelja Karen McDougal foli hapur për lidhjen me Trump duke i kërkuar falje Melania për atë që kishte ndodhur në 1 vit të lidhjes së saj me miliarderin. ©LAPSI.al

15 Comments

 1. Multimiliarderi Soros na u martua në moshën 80 vjeçare e bile krieministri inë Rama i shkoi edhe në dasmë.
  A thua se gruaja që u martua me këtë plak, kishte rënë në dashuri me fytyrën e bukur të tij ?
  Nuk është ndonjë gjë e re që femra të reja e të bukura për para të shkojnë e t’ju futen në shtrat miliarderëve.
  Sa historira do të zbuloheshin nëse FBI do të angazhoheshte të hetonte jetën private të multimiliarderëve ?
  A përbën kjo një rrezik për sigurinë e shteteve ?
  Ajo që bie në sy është që ndonëse ka pasur aventura të tilla presidentësh të majtë në detyrë që mund të rrezikonin sigurinë e shteteve përkatëse, nis që nga Kenedi, Klinton e Hollandë i Francës, mediat e majta i kanë mbyllur me nxitim lajmet për këto ngjarje.
  Për Trump, ashtu si edhe për Berluskonin e Italisë, nuk pushojnë me vite të tëra , përpunimi mediatik i këtyre lajmeve e bile angazhohen për të hetuar “prokurorët e gjykatës të pa anshëm”.
  Padyshim që çdo tradhëti bashkëshortore nga cilado femër apo mashkull, është një veprim jashtë normave të moralit e tek e fundit më shumë se tek cilido, rëndon tek familjet e tyre, tek fëmijtë e tyre.
  Por ajo që të bie në sy është tendenca e mediave socialiste, soroiste apo të majta, që të sulmojnë cilindo prominent që ka bindje të djathta, e të mbulojnë bëmat e shefave qeveritarë të majtë.
  Po i kthehem Shqipërisë për ta evidentuar më shumë këtë fenomen.
  Ministrit të qeverisë demokratike Pango, ju dërgua nga një media në shtëpi natën si një beqar qejflli, një femër gjysëm e zhveshur për ta provokuar. Kryeministri Berisha, mbrenda dy orësh e pezulloi nga detyra.
  Është njoftuar në media se në hotelin e Balilit në Sarandë, janë parë krerë të PS që kanë kaluar natën me femra.
  Vetëm kaq shkoi lajmi e nuk u hetua më tej se kush ishin këto persona.

 2. Ky trampi qeka trap fara,berisha e kishte ne zyre mis Aiden ishte i ri atehere dhe mbas misit nuk i tha njeri pune te mbare,ajo dinte vetem nje pune.

 3. Ja dhe ky derrkuci qe e ka nis WW4 qe prej kohesh dhe don te mbuloje diellin me shoshe me shqiptaret
  Koqe koqe o trapogalos ….tragudhja elenika o PALIKARIMU TRAMPOSIQI 🙂

 4. Ipaemer sic quhesh dhe je ne thelb,ky nuk eshte faji im kete gjeje ke vetja nuk te ndihmoj dot.me sa duket nuk e ke jetuar kohen e berishes se para pyet per aiden misin e presidences dhe pastaj fol.trampi e bente qefin me lek.jo si ky saliu qe shfrytzonte postin.kuptove tani?

 5. Po me CNN merreni ju o kalemxhinj ???? po CNN mbeti tu shpif,
  Po iu marrte dreqi mu ne laps, po jepni nje lajm dhe mos perktheni OPINIONE te gatshme te CNN fake news!!!
  Jeni gjoja gazetare me nam ju bushatra e shkullakra……
  jepini lapsit shkruani lajm se mbetet tu perkthy …

 6. o Bert me mire ta kishin vene emrin Ibret. SA per dijeni une kam mbaruar para demokracise dhe ne fakultet te veshtire dhe Kristalian apo Lllamarinen qe thua ti nuk i njoh. Mqs qenke komplet hajdar po te them qe ne kohen kur une kam bere fillore Kendimi ishte lende e klases se dyte dhe ne klasat me siper quhej Lexim, por ti aq di e aq flet. Kushdo qe merr vesh nga drejteshkrimi se ka veshtire te kuptoj nivelin tend . Ne kete forum vetem ti dhe Ari jeni njesoj me te njejtin ndryshim ai mbron Lulen e PD ndersa ti bojaxhiun e PS

 7. Dole nga vetja o ipaemer me kete nivel argumenti qe ke po te dergoj tek nje shkolle llamarine si vitrina se atje kishte shume paemra si ti.ne ke byth vendos emrin,por ti i takon llojit spiunave te kohe tende.

 8. Fake news për Trumpin janë bërë tashmë një gje e zakonëshme dhe e përditëshme për të gjitha nediat e sponsorizuara nga Sorosi..
  Edhe pa lexuar kësij lloj lajmesh fake news, mjafton të shohësh se si ja paraqesin portetin si karrikaturë presidentit Trump e të kuptosh keqdashjen primitive.
  Në të gjitha fotot normale, Donald Trump ka portretin e një burri të hijshëm europian që për hirë të së vërtetës në këtë pikë nuk i afrohet asnjë nga presidentët e mëparshëm. Mendoni po të paraqiteshte fytyra e Obamës e deformuar, ashtu siç bëhet me Trump, si do të dukej ai ?

 9. Me detyron te prish gojen ipaemer te q…. kina ty acfare ke ti rreth vetes o kellire o ti qe kendimin e ke talent o vellai ishiut o pederast funksional o vellai aritK o spiun shkerdhat o lepires me talent me diplom te vitrinat dhe kristali.

 10. o Bert o te qifsha robt e shtepise, po te gjeta do te rrjep si kec, sa per pderast pyet tet moter se sa u ndava me te

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu