• |
ide | kryesore

Chelsea gjen emrin befasues për të zëvendësuar Courtois

Sport

Largimi i Thibaut Courtois po rrezikon të bëhet edhe më i hidhur për tifozët e Chelsea, kur të mësojnë emrin që mund ta zëvendësojë kampionin belg në Stamford Bridge. Emri befasues është ai i Joe Hart, që për londinezët kushton £5million paund, por është i papranueshëm për gjithë ambjentin e Bluve si zëvendësues i Courtois. Portieri i padëshiruar tek Manchester City keeper, vjen nga një sezon shkatërrimtar i huazuar tek West Ham.

Portieri i Belgjikës kërkohet me ngulm nga Real Madrid, në kohën kur është në vitin e fundit të kontratës dhe nuk dëshiron të rinovojë më me londinezët.

Drejtuesit e Chelsea janë admirues të 31 vjecarit Hart, edhe pse ai u la jashtë skuadrës së Anglisë për Kupën e Botës dhe u përjashtua brutalisht nga tekniku i City, Pep Guardiola.

Hart shihet nga Chelsea dhe tekniku i ri Maurizio Sarri si një opsion i mirë për shkak të cmimit të ulët dhe sepse preferon lojtarët vendas. Megjithatë kjo zgjidhje nuk “i ngroh” tifozët e Bluve kur mendojnë se Hart nuk mundi dot të ishte numri 1 as tek West Ham.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu