• |
ide | kryesore

Nigeri/ Sulm kamikaz në xhami, 7 të vdekur dhe 7 të plagosur

Planet

Të paktën 7 persona kanë mbetur të vrarë dhe 7 të tjerë u plagosën në Konduga të Nigerisë veriore, gjatë një bombardimi vetëvrasës në një xhami. Kamikazi shpërtheu në mesin e besimtarëve gjatë lutjes.

Raportohet se sulmi në fjalë vjen si përgjigje pas arrestimit të ditëve të fundit të 22 xhihadistëve të Boko Haram.

Këta të fundit akuzohen si përgjegjës për rrëmbimin e studentëve Chibok në vitin 2014 si dhe autorë të të paktën 50 sulmeve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu