• |
ide | kryesore

Stuhi e fortë edhe në Kavajë, rrëzohen palmat

Lajme, Të fundit

Stuhia e erës dhe e shiut ka shkulur disa pemë dekorative në qytetin e Kavajës. 3 palma në qendrën e rikonstruktuar të qytetit janë shembur në tokë.

Për fat nuk raportohen të lënduar apo dëme materiale, pasi pemët kanë rënë në pjesën e trotuarit ku në momentin e stuhisë nuk kishte kalimtarë.

Ky nuk është rasti i parë që palmat e mbjella në bulevardin kryesor të qytetit të Kavajës, bien në tokë si pasojë e erës dhe të shiut.

Deri tani janë afër 10 palma të rrëzuara në tokë, çka tregon se këto pemë dekorative që i kanë kushtuar buxhetit miliona lekë janë kthyer në rrezik potencial për jetën e qytetarëve.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu