• |
ide | kryesore

Kurbin, arrestohet 35-vjeçari i kërkuar për drogë

Lajme, Të fundit

Policia e Kurbinit ka kapur një person të shpallur në kërkim. Bëhet fjalë për Orlando Hima, 35 vjeç i cili kërkohej nga Drejtoria Vendore e Policisë Durrës, pasi më datë 20.02.2018, këtij shtetasi në bashkëpunim me të tjerë, iu është sekuestruar në cilësinë e proves materiale një sasi lëndë narkotike Mariuanë.


“Gjithashtu, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Krujë, me vendimin datë 23.02.2018, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale ” Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike” e kryer në bashkëpunim” parashikuar nga neni 283/2 i Kodit Penal”, thotë policia.


Hima iu dorëzua shërbimeve të Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, për veprime dhe ndjekje të mëtejshme.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *