• |
ide | kryesore

Profesor Përparim Kabo: Pas Llallës do sekuestrohen pronat e një ish-ministri

Lajme

Profesori Përparim Kabo ka bërë një paralajmërim të fortë pasi Gjykata pranoi kërkesën e Prokurorisë për sekuestrimin e pasurive të ish kryeprokurorit Adriatik Llalla. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Kabo ka pohuar se një tjetër ish-ministri do i merren pronat në fushën e Korçës.

“Prokurorit të përgjithshëm Adriatik Llalla i sekuestrohen toka…nisi furtuna ku do ti shpini tokat more të mjerë, prokurorë, gjyqtarë, ministra, ish ministra, deputetë…me një fjalë Ju GREPSA…


Jo po unë nuk i nënshtrohem Vettingut tha Llalla…dhe çështja u mbyll në gjykatë…dhe menduan se mbaroi…kush vodhi vodhi dhe asgjë nuk do i ndodhi…sa mendje lehtë…
Ja pas ca ditësh kur të dëgjoni për tokat në fushën e Korçës prona të një ish ministri…do zbresi dhe ai nga kali…mjaft e mendoi se nuk do i ndodhi gjë…

Shiu erdhi, tërmeti e shkundi…

Vetingu dhe sekuestrimet e burgosjet do e pastrojnë vendin…

Eh të kishte një soft të shikonim si sillen në shtëpitë e tyre ..më kujtojnë Gopsekun…dhe karrocën e Molierit…

Erdhi dita njerëz…!” – shkruan profesori.

2 Comments

  1. O Profesor po ata të tjerët vranë prenë e vodhën për 45 vjet e ASKUJT nuk i hyri një ferrë, jo më këta rilindasit që janë QENI i biri QENIT.

  2. Presor demek ky. Ky nuk di as rregullat e drejtshkrimit. Nuk njeh as terminologjine e teknologjise. E quan “soft” cdo gje qe nuk kupton. I ziu ky.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu