• |
ide | kryesore

Arrestohen tre doganierë të Kapshticës, lejonin hyrjen e pijeve kontrabandë

Lajme, Të fundit

Arrestohen tre doganierë të Kapshticës për akuzën “Shpërdorim detyrë” si edhe  tre shtetas të tjerë për veprat penale “Kontrabanda me mallra të tjera” dhe “Kontrabanda me mallra që paguhet akcizë”.


Gjithashtu është sekuestruar një sasi pijesh të dyshuara si kontrabandë, për të cilat tre doganierët dyshohet se kanë lejuar kalimin e tyre, pa ushtruar kontrollin përkatës.


Të arrestuarit janë  Floben Guxho, 46 vjeç, banues në Tiranë, Klodian Nastimi, 34 vjeç, banues në Devoll, · Rernato Molla, 33 vjeç, banues në Pogradec, të tre me detyrë doganier në Pikën e Kalimit Kufitar Kapshticë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu