• |
ide | kryesore

Tepelena ‘hambar’ kanabisi, zbulohet tjetër parcelë me 204 rrënjë

Lajme, Të fundit


Parcelat me kanabis në qarkun Gjirokastër nuk kanë të sosur. Sot është zbuluar një tjetër parcelë me 204 rrënjë në fshatin Krahës të Tepelenës, në vendin e quajtur “Rripa e Madhe”, në një zonë të pyllëzuar. Policia thotë se po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Katër ditë më parë në fshatin Maricaj të Memaliajt, u zbuluan 130 rrënjë.

Ndërkohë që policia e Gjirokastrës ka mbajtur të fshehtë për mediat zbulimin e 6 parcelave me mbi 2 mijë rrënjë kanabis në fshatin Skore të Dropullit. Për këtë ngjarje u arrestuan dy persona, por asnjë informacion nuk u komunikua zyrtarisht. Më herët në javët e shkuara është raportuar për të tjera parcela me kanabis kryesisht në zonën e Tepelenës. Ndonëse në rang vendi sipërfaqja e kultivuar është ulur shumë krahasuar me dy vjet më parë, ende ka zona të mbjella me bimën narkotike.

© LAPSI.al 


1 Comment

  1. Hambar????????????????? Me 204 rrenje hambar??????? E ç’duhet ti themi 2016 qe kishte me miliona rrenje ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *