• |
ide | kryesore

Kufizime në bregun e jugut për dritat, mësoni zonat dhe oraret

Lajme, Të fundit
pa drita.jpg

Në një pjesë të qarkut të Vlorës do të ketë kufizime të energjisë elektrike ditën e nesërme.

OSHEE njoftoi se do të bëhen punime.


“Nesër , date 30 korrik, OST ka planifikuar te kryeje punime ne kuader te projektit te nst Orikum, 110/35/ 20 kV.

Per kete shkak, OSHEE do te stakoje energjine ne linjen 35kV L30-31/2 Uji Ftohte–Radhime,

Punimet do te kryhen gjate intervalit kohor 04:00-06:00.

Zonat qe mbeten pa energji ne Rrethin Vlore / Rradhime, Tragjas, Dukat, Fshat Dukat, Llogara, Jonufer, Orikum, Shen Thanase’, thuhet në njoftimin e OSHEE-së.” 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.