• |
ide | kryesore

Mjekët e onkologjikut: Deputetja e PD-së gënjeu për të sëmurat me kancerin e gjirit

Lajme, Të fundit

Mjekët e onkologjikut kanë përgenjeshtruar deputeten e PD-së Oriola Pampuri që denoncoi mungesën e herceptinës për të sëmurët me kancerin e gjirit. Shefja e onkologjikut tha se, deputetja e PD-së ka gënjyer dhe se mjaftonte të pyeste mjekët për të kuptuar se herceptina e të gjitha llojeve nuk ka munguar për gratë e sëmura me kancerin e gjirit. Mjekët dolën në një deklaratë për mediat për të përgënjeshtruar deputeten Oriola Pampuri, ndërsa informuan se vetëm ditën e sotme kanë marrë kurën e herceptinës 27 paciente.


Sot paradite, deputetja Oriola Pampuri e quajti skandaloze mungesën e herceptinës tek Onkologjiku, duke akuzuar direkt kryeministrin Edi Rama që nuk e ka mbajtur premtimin për gratë e sëmura me kancer.12 Comments

 1. Ehu aaa.. sado ta pergenjeshtroni ju , e beri efektin genjeshtra e asaj sorres se PDs. Ne gazetari me shume ben efekt genjeshtra se sa pergenjeshtrimi.

  Uroj me gjith zemer qe kushdo parti ta kete pushtetin te vendosi nje ligj qe edhe politikanet dhe mediat te mbajne pergjegjesi per ato qe deklarojne dhe shkruajne para ligjit.

  E di qe do bertasin me te madhe qe ju preket ‘liria e fjales’ .. por ‘liria e fjales’ nuk eshte kurre e barabarte me ‘lirin e shpifjes’..

   1. Ja dhe nje produkt i bashkimit te derrit te eger me ariun dhe del ky bastardi qe shan komentuesin me lart se nuk i pelqen komenti i tij.

    1. Or produkt kurvash po ne e dime se si funksionojne spitalet tona dhe aq me keq doktoret tane . Keta i shesin nen dore or te qifsha partine e kurves

     1. Dhe meqe ti “e ditke se si funksjonjne spitalet tona” , kjo nuk eshte arsye qe ti te ofendosh komentuesit qe nuk mendojn si ty . Apo per ty eshte thjesht menyre per te nxjerre frustrimin ?

     2. O Une keta nuk jane komentues jane ca birbo te punesuar nga partia qe vine era mut i kuq

 2. As deputeten dhe as juve nuk ju beson kush. Doni provë? Shkoni pyesni në farmacinë e spitalit sa medikament ka gjendje dhe sa janë porositur. E thjeshte fare. Njëra nga të dyja duhen varur prej gjuhe

 3. O llumi më lart! Para se te besj dy postime me emra te ndryshem, stil merobazist apo (c)endrifugist, lujtohu te lesh nje hapesire kohore te konsoderueshme qe te mos kuptohesh, jo thjeht 1 minute. Suksese ne komente!

 4. ca jane kto bole qe merren dhe ofendojne komentuesit ? Nuk merren me lajmin po fillojne dhe komentojne mbi komentuesit.. Kaq kara te jene vealle ?

  Nese komentet nuk ju pelqejne fillojne dhe nxjerrin vrerin e barkut mbi komentuesit.

  Qelbesira dhe injoranca jane shume afer me njera tjetren.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *